Voľba novej generácie – zodpovedné podnikanie

  • Chystáme pre teba už v poradí tretiu letnú diskusiu, organizovanú v spolupráci StartItUp, SmartHead, Chilantro Garden Bar, zameranú na voľbu novej generácie.
  • Chystáme pre teba už v poradí tretiu letnú diskusiu, organizovanú v spolupráci StartItUp, SmartHead, Chilantro Garden Bar, zameranú na voľbu novej generácie.

Tentokrát pre voľbu „Zodpovednosti a udržateľnosti v podnikaní“. Spoločenská zodpovednosť firiem (CSR) je pojem, ktorý v sebe ukrýva obrovský potenciál pre rozvoj našej spoločnosti a ochranu životného prostredia. Preto sme sa rozhodli priniesť ti diskusiu na túto tému, aby si pochopil jej význam a zistil, ako sa do nej môže zapojiť nie len tvoja firma, ale aj ty, ako jednotlivec.

Tentokrát sa môžeš tešiť na hostí ako Annamarie Velič, Veronika Osvaldová a Matej Kucek.

Annamarie Velič

Annamarie svoje skúsenosti z práce korporátneho manažéra pre udržateľnosť pre IKEA Industry, teraz aplikuje na Slovensku. Pracuje ako špecialista pre Trvalo udržateľné riešenia pre firmy, neziskové aj štátne organizácie. Jej cieľom je informovať čo najširšiu verejnosť o stave životného prostredia u nás, poukazovať na problémy, ale hlavne hľadať reálne riešenia. Spolupracuje naďalej s IKEA Industry na riešení emisií a projekte infiltrácie vody ako prevencii voči dopadom klimatických zmien. Vedie tiež verejnosťou veľmi pozitívne vnímaný projekt korporátnej sociálnej zodpovednosti firmy Curaprox, v rámci ktorého 200 slovenských škôl tento rok dostalo zdarma koše na triedenie odpadu do každej triedy spolu s osvetou o tom, ako odpadom predchádzať. Minimalizáciu odpadov vníma ako výbornú príležitosť pre kohokoľvek, aby urobil každý deň niečo pre seba, svoje deti, svoj svet.

Veronika Osvaldová

Veronika stojí za online sustainability platformou SmartHead. Svoj startup už  prezentovala aj na globálnom finále The Chivas Venture v Los Angeles, na ktorej sa zúčastnilo 3500 social entrepreneurs z celého sveta. Buduje komunitu firiem a lídrov, s ktorými spoločne nakopávajú tému „corporate sustainability“ na Slovensku. Svoje skúsenosti spolu s tímom posúva ďalej aj prostredníctvom CSR advisoringu firmám, ako napr. Red Bull Slovensko. Prostredníctvom SmartHead podporila viacero udržateľných projektov, ako sú 100 bicyklov pre Madagaskar, športová charitatívna aktivita TechBikers, kde bicyklovala z Paríža do Londýna, či aktuálne Upracme Slovensko. Ako sama hovorí: „Spájanie rozumných firiem a rozumných ľudí je nevyhnutný predpoklad k tomu, aby mohli vzniknúť synergie na vytvorenie pozitívnej zmeny k lepšiemu. Za každou firmou stoja ľudia a svojimi rozhodnutiami ovplyvňujú nie len svoju firmu a svojich zamestnancov, ale vplývajú tak aj na svojich zákazníkov, obchodných partnerov, komunitu, životné prostredie, širokú verejnosť. Ak sú na čele firmy správni ľudia, ktorí na podnikanie pozerajú z dlhodobého hľadiska a uvedomujú si, ako je dôležité podnikať s ohľadom na udržateľnosť, môže práve biznis pozitívne ovplyvniť naše smerovanie.“

Matej Kucek

Matej sa už počas štúdia psychológie na UK začal venovať marketingu a reklame. Momentálne pôsobí ako Managing Director v reklamnej agentúre digitask. Odmalička si budoval silný vzťah k prírode a našej planéte, preto sa snaží o jej rozvoj a udržateľnosť. Do role riaditeľa sa snaží integrovať aj prvky environmentálnej a spoločenskej zodpovednosti, čo sa odzrkadľuje aj v skutočnosti, že popri komerčných projektoch pre klientov, sa snaží robiť aj tie dobrovoľné a spoločensky zodpovedné. Bol spolutvorcom kampane #adoptujesmilujes pre Pes v núdzi, v ktorej slovenskí influenceri a stovky dobrovoľníkov pred Vianocami šírili správu o tom, aby si ľudia psíkov nekupovali, ale radšej adoptovali. Aktuálne je spoluorganizátorom eventu Upracme Slovensko, ktorý sa spolu s ďalšími členmi tímu snaží pod hlavičkou celosvetového hnutia World Clean Up day, po prvý krát priniesť na Slovensko. Agentúra, v ktorej pôsobí, si dala záväzok, že vrámci možností spravia maximum pre to, aby sa stali sustainable agency a išli príkladom aj iným firmám. Taktiež chcú byť klientom nápomocní pri tvorbe takýchto projektov a pri šírení ich povedomia.

Tešíme sa na teba už túto stredu o 18:00 v Chilantro Garden bar. Viac o udalosti tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech