Volkswagen Golf ôsmej generácie bol oficiálne predstavený. Takto vyzerá naživo

  • VW Golf VIII má za sebou svetovú premiéru vo Wolfsburgu
  • Predpredaj tejto novinky je na Slovensku plánovaný na začiatok budúceho roka
jeko
Volkswagen
  • VW Golf VIII má za sebou svetovú premiéru vo Wolfsburgu
  • Predpredaj tejto novinky je na Slovensku plánovaný na začiatok budúceho roka

Golf je najúspešnejším modelom značky Volkswagen všetkých čias, z ktorého sa predalo viac ako 35 miliónov kusov. Ide o fenomén v automobilovom svete. Teraz štartuje novo vyvinutá ôsma generácia bestsellera. 


Hneď s piatimi hybridnými verziami elektrizuje kompaktnú triedu; jeho digitálna architektúra interiéru umožňuje nové intuitívne ovládanie; asistovaná jazda je možná do rýchlosti 210 km/h. Volkswagen ako prvý využíva vďaka Car2X kolektívnu inteligenciu premávky a predvídavo upozorňuje na nebezpečenstvá.

Golf má svetovú premiéru vo Wolfsburgu, kde bol vynájdený a kde sa 45 rokov vyrába. S ôsmou generáciou Golfa debutuje najnovšia generácia modulárnej platformy s priečne uloženým motorom MQB (Modularer Querbaukasten).

Zosieťované technológie

Asistenčný systém „Travel Assist“, umožňuje Golfu jazdiť na diaľniciach do rýchlosti 210 km/h asistovane bez aktívneho ovládania riadenia , akcelerátora a brzdy vodičom.  Stačí, aby mal vodič aspoň jednu ruku položenú na kapacitnom volante.

zdroj: Volkswagen

Tým sa najmä pri dlhých jazdách zvyšuje komfort a bezpečnosť. Okrem toho je nový Golf ako prvý model značky Volkswagen štandardne prepojený so svojim okolím. Funkcia Car2X využíva informácie iných vozidiel v okruhu 800 metrov, ako aj signály cestnej infraštruktúry na upozorňovanie vodiča na nebezpečné situácie v premávke. Súčasne takéto upozornenia vysiela ďalším automobilom s funkciou Car2X. 

zdroj: Volkswagen

Charizmatický exteriér

Od debutu prvého Golfa  bol tento model značky Volkswagen vždy vozidlom, ktoré spájalo vysokú úžitkovú hodnotu s čistým, precíznym dizajnom. Táto orientácia pokračuje aj pri novom Golfe. Jeho silueta je príkladom peknej súhry estetiky a funkčnosti.

zdroj: Volkswagen

Dominantným prvkom dizajnu, je zadný stĺpik karosérie, charakteristický pre Golf. Dodáva karosérii dynamický vizuálny impulz pohybu vpred, zhutňuje teleso karosérie smerom dozadu a prenáša ikonickú grafiku prvého Golfa do súčasnosti.

zdroj: Volkswagen

Rovnako výrazná je aj energická zadná časť karosérie, charizmatická predná časť s výrazne úzkou maskou chladiča a hrana lemujúca celú karosériu v úrovni kľučiek dverí.

zdroj: Volkswagen

Technológia LED pri všetkých verziách nahrádza konvenčné zdroje svetla – svetelný dizajn pri tom patrí k jednému z dominantných a nezameniteľných štylistických prvkov Golfa ôsmej generácie. Reflektory z LED sú na výber v troch verziách – po prvý raz v kompaktnej triede aj ako adaptívne IQ. LIGHT – LED-Matrix s desiatimi osvetľovacími funkciami.   

Nový Golf bude ako prvý Volkswagen dostupný s piatimi hybridnými verziami (eTSI a eHybrid). Ako jediný vo svojej triede poskytuje tri vysoko efektívne 48-voltové systémy pohonu mild hybrid s výkonmi 81, 96 a 110 kW (110, 130 a 150 k). Nový Golf ponúkne aj plug-in hybrid v dvoch výkonových stupňoch: so 150 kW (204 k) a ako GTE s výkonom 180 kW (245 k).

zdroj: Volkswagen

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech