Volkswagen kvôli koronavírusu končí so svojím zdieľaním elektrických áut a bicyklov

  • Koronavírus prinútil Volkswagen k úplnému zatvoreniu prevádzok so zdieľanými autami a bicyklami
  • Výťažok z projektu slúžil na revitalizáciu okolia Starej tržnice a námestia
BeFunky-collage
Volkswagen
  • Koronavírus prinútil Volkswagen k úplnému zatvoreniu prevádzok so zdieľanými autami a bicyklami
  • Výťažok z projektu slúžil na revitalizáciu okolia Starej tržnice a námestia

Kvôli koronavírusu a s ňou spojenou krízou končí pred Starou tržnicou v Bratislave služba od spoločnosti Volkswagenu. Chcela pomôcť ľuďom, keďže všetok výťažok z car-sharingu išiel na podporu okolia a revitalizácie. Teraz svoje aktivity ukončuje. 

Pre Startitup to potvrdila aj hovorkyňa spoločnosti Volkswagen s tým, že návrat služby do budúcnosti nie je vylúčený, ale je veľmi predčasné o tom hovoriť. 

Hlavný zámer CSR projektu up! city bol priblížiť verejnosti nové udržateľné formy mobility. Aliancia Stará Tržnica sa stala hlavným partnerom projektu.

Ďakujeme za Vašu priazeň a spoluprácu!Vážení zákazníci, partneri a priaznivci projektu up! city,s ľútosťou Vám…

Gepostet von up city am Montag, 27. April 2020

Celý výťažok z prenájmu vozidiel a bicyklov bol použitý na revitalizáciu námestia pred Starou tržnicou a ďalších verejných plôch v meste.

„Za takmer tri roky fungovania projektu up! city najazdili zákazníci na elektromobiloch Volkswagen e-up! prevažne v hlavnom meste a jeho blízkom okolí vyše 550 000 km. Je nám ľúto, že projekt zasiahli dôsledky pandémie koronavírusu a po zastavení prenájmu sme museli z vážnych prevádzkových dôvodov pristúpiť k neľahkému rozhodnutiu ukončiť jeho činnosť k 30. aprílu 2020,“ píše sa v stanovisku Volkswagen.

V posledných náročných týždňoch poskytol Volkswagen vozidlá na pomoc s rozvážaním potravín a hygienických potrieb pre seniorov a imobilných občanov.

kampan zadarmo od startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech