Volkswagen oficiálne potvrdil, že Touareg R sa bude predávať ako plug-in hybrid

  • Volkswagen zvyšuje intenzitu svojej hybridnej ofenzívy
  • Na Ženevskom autosalóne, ktorý sa bude konať 5. až 15. marca 2020 oslávi svetovú premiéru nový Touareg R
  • Teraz tak bude externe nabíjateľným hybridným pohonom vybavený aj vrcholný model značky
Volkswagen Touareg R
  • Volkswagen zvyšuje intenzitu svojej hybridnej ofenzívy
  • Na Ženevskom autosalóne, ktorý sa bude konať 5. až 15. marca 2020 oslávi svetovú premiéru nový Touareg R
  • Teraz tak bude externe nabíjateľným hybridným pohonom vybavený aj vrcholný model značky

Touareg R s výkonom 340 kW (462 k) ponúka symbiózu suverénneho výkonu a elektrickej hospodárnosti. Nové SUV sa s dostatočne nabitými akumulátormi rozbieha vždy v režime elektrického pohonu E-Mode, a teda s nulovými emisiami, informuje automobilka v oficiálnej správe.

Všestranný automobil môže ísť s elektrickým pohonom rýchlosťou 140 km / h, pri požiadavke rýchlejší jazdy sa k elektromotoru pridá zážihový motor V6 (TSI) preplňovaný turbodúchadlom.

zdroj: Volkswagen

Vodič intuitívne ovláda stav nabitia akumulátorov v menu Hybrid na displeji informačného a zábavného systému. Systém riadenia sady akumulátorov pri zapnutom navigačnom systéme predvídavo zohľadňuje aj dáta o priebehu trasy. Prispôsobuje tak využívanie energie v akumulátoroch s cieľom optimalizovať dojazd s elektrickým pohonom.

Hybridný pohon modelu Touareg R je tvorený predovšetkým zážihovým motorom V6 (250 kW / 340 k) so zdvihovým objemom 2995 cm 3 a preplňovaným turbodúchadlom, elektromotorom (100 kW / 136 k) a sadou lítium-iónových akumulátorov s kapacitou 14,1 kWh. Tá je uložená pod podlahou batožinového priestoru.

zdroj: Volkswagen

Krútiaci moment je prenášaný 8-stupňovou prevodovkou (s funkciou manuálneho radenia Tiptronic) a rozvodovkou sériovo dodávaného pohonu všetkých kolies 4MOTION.

Vďaka pohonu všetkých kolies a výkonnému hybridnému systému (krútiaci moment 700 Nm) je Touareg R koncipovaný aj ako veľmi zdatné ťažné vozidlo, za ktoré možno pripojiť príves s hmotnosťou až 3,5 tony.

Nový model značky Volkswagen je navyše ako prvý externe nabíjateľné hybridné SUV ponúkaný s asistentom Trailer Assist. Asistenčný systém pre automatizované manévrovanie s prívesom je v modeli Touareg R funkčné aj v režime výhradne elektrického pohonu.

zdroj: Volkswagen

Ďalšou novinkou je okrem toho najnovšia verzia asistenčného systému Travel Assist, ktorý prvýkrát umožňuje asistovanú jazdu rýchlosťou až 250 km / h. Najnovšia generácia systému Travel Assist reprezentuje aktuálne najvyšší evolučný stupeň asistenčných systémov Volkswagen na ceste k autonómnej jazde (IQ.DRIVE).

Technicky vyspelé SUV bolo koncipované divíziou vysokovýkonných vozidiel Volkswagen R. Tá tradične vyvíja najšportovejšie modely v portfóliu Volkswagenu. Ide o prvý model Volkswagen R s externe nabíjateľným hybridným pohonom a súčasne ide o prvý modelom s hybridným pohonom, ktorý zaujal postavenie najvýkonnejšieho vozidla značky.

Touareg R bude uvedený na trh v druhej polovici tohto roka s ušľachtilou a mimoriadne rozsiahlou výbavou. Tá bude okrem iného zahŕňať vonkají štylistický paket „Black Style“, 20 “ kolesá z ľahkej zliatiny a vnútornú výbavu“ R-Line.

Zdroj: Volkswagen

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK