Volkswagen predstaví prvé vozidlo s nulovými emisiami

  • Žiadne emisie a maximálna variabilita
  • ID. SPACE VIZZION definuje celkom nový segment elektromobilov
  • V roku 2021 má doraziť aj na európsky trh
vom
Volkswagen
  • Žiadne emisie a maximálna variabilita
  • ID. SPACE VIZZION definuje celkom nový segment elektromobilov
  • V roku 2021 má doraziť aj na európsky trh

Volkswagen predstaví v predvečer autosalónu v Los Angeles 19. novembra 2019 vo svetovej premiére štúdie ID. SPACE VIZZION – vozidlo s nulovými emisiami pre novú éru, nové myslenie a novú mobilitu.

ID. SPACE VIZZION je Variant budúcnosti, ktorý kombinuje aerodynamické vlastnosti automobilu kategórie „gran turismo“ s veľkorysým vnútorným priestorom SUV. Novinka preberá po štylistickej stránke DNA dizajnu rodiny ID. a svojím úplne svojbytným a progresívnym charakterom prináša úplne nové podnety.

„Našou rodinou ID. sme doteraz ukazovali, čo je s elektrickým pohonom možné vo všetkých dôverne známych automobilových kategóriách. Štúdiou ID. SPACE VIZZION vytvárame nový segment vozidiel s výhradne elektrickým pohonom,“ uvádza v tlačovej správe  Klaus Bischoff, šéfdizajnér značky Volkswagen.

SPACE VIZZION vychádza z modulárnej platformy MEB pre vozidlá s elektrickým pohonom. Platforma MEB koncernu Volkswagen maximálne využíva technické možnosti elektromobility a zaručuje dlhý dojazd, dynamické jazdné vlastnosti a celkom novú úroveň digitálneho sieťového prepojenia.

Čelné a strešné partie štúdie ID. SPACE VIZZION sa vyznačujú optimalizovanou aerodynamikou vďaka dômyselnému usmerňovanie prúdiaceho vzduchu prednou časťou a strechou. Vzhľadom k hospodárnosti systému pohonu a veľmi dobrým aerodynamickým vlastnostiam umožňuje tento model dojazd až 590 kilometrov.

Prístrojová doska je kompletne digitalizovaná, pričom intuitívne ovládanie má byť samozrejmosťou. Materiály sú dôsledne vyrábané z trvalo udržateľných zdrojov. Napríklad „AppleSkin ™“ je umelá koža, ktoré obsahujú odpad z výroby jablčného muštu.

SPACE VIZZION je síce štúdia, no napriek tomu sa nejedná o hudbu budúcnosti. Sériová verzia bude predstavená na konci roku 2021 a v rôznych variantoch bude uvedená na trh v Severnej Amerike, Európe aj Číne.

zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech