Volkswagen predstavil nové modely Arteon s fascinujúcim výkonom a prvýkrát nechýba ani plug-in hybrid 

  • Arteon je „Gran Turismo“ v podaní značky Volkswagen, ide o všestranný, dynamický, no aj tak hospodárny model
  • Na jednej strane ide o štýlové manažérske vozidlo, na strane druhej je v ňom vidno aj výkonný športový automobil
Volkswagen
  • Arteon je „Gran Turismo“ v podaní značky Volkswagen, ide o všestranný, dynamický, no aj tak hospodárny model
  • Na jednej strane ide o štýlové manažérske vozidlo, na strane druhej je v ňom vidno aj výkonný športový automobil

Nový Arteon Shooting Brake, momentálne predstavený vo svetovej premiére, je športovým, progresívnym 5-dverovým vozidlom. Nový model bude uvedený na európske trhy v druhej polovici roka.

„Arteon Shooting Brake ponúka ešte viac priestoru pre život na cestách. Bol koncipovaný pre všetkých vodičov, ktorí veľmi oceňujú ako individuálny štýl a inovatívne technológie, tak aj optimálnu funkčnosť a variabilitu.Volkswagen ešte nikdy nevyrábal taký druh automobilu,“ hovorí Ralf Brandstätter prevádzkový riaditeľ značky Volkswagen.

zdroj: Volkswagen
zdroj: Volkswagen

Arteon eHybrid – nulové emisie v meste

Súbežne s debutom modelu Arteon Shooting Brake predstavuje Volkswagen modernizáciu tejto modelovej rady. Vôbec prvýkrát je v modeli Arteon použitý plug-in hybridný pohon s výkonom 160 kW (218 k). 

„Dopyt po hybridných pohonoch rastie na celom svete. Preto bolo pre nás dôležité, aby sme obe verzie modelu Arteon ponúkali už v roku 2020 aj vo variante eHybrid s plug-in hybridným pohonom,“ hovorí Jürgen Stackmann, člen predstavenstva značky Volkswagen.

zdroj: Volkswagen

„Dojazd na elektrický pohon je tak dlhý, že mnohí vodiči vozov Arteon eHybrid a Arteon Shooting Brake eHybrid budú svoje každodenné vzdialenosti prekonávať s lokálne nulovými emisiami,“ dopĺňa Dr. Frank Welsch, zodpovedný za vývoj v automobilke. 

Obe karosárske verzie Arteonu, sedan so splývavou zadnou časťou aj Shooting Brake, patria vo vyššej strednej triede medzi prvé modely svojho druhu, ktoré budú ponúkané s plug-in hybridným pohonom. 

zdroj: Volkswagen

zdroj: Volkswagen

Podľa Jost Capito, vedúceho značky Volkswagen R, automobilka s modelmi Arteon R a Arteon Shooting Brake R preniká ešte hlbšie do segmentu prémiových športových vozidiel. Fascinujúci je podľa neho nielen samotný výkon 320 k, ale aj spôsob, ktorým tieto vozidlá prenášajú svoju hnaciu silu na vozovku. Vyvinutá bola totižto nová progresívna technológia s označením R-Performance Torque Vectoring. 

zdroj: Volkswagen

zdroj: Volkswagen

Sedem technicky vyspelých motorov TDI a TSI

Pre modely Arteon a Arteon Shooting Brake budú ponúkané štyri preplňované zážihové motory (TSI), dva turbodiesely (TDI) a už uvedený Plug-in hybrid (eHybrid). Jednotky TSI sú k dispozícii vo verziách 110 kW (150 k), 140 kW (190 k), 206 kW (280 k) a 235 kW (320 k) v prípade motora R-TSI. 

zdroj: Volkswagen

eHybrid tiež disponuje motorom TSI, ktorý je vyladený na najvyšší výkon 115 kW (156 k) a doplnený elektromotorom s výkonom 85 kW (115 k). 

Nové asistenčné systémy

Spektrum technických noviniek zahŕňa okrem oblasti pohonu aj ďalšie asistenčné systémy IQ.DRIVE. Novinkou v tejto modelovej rade je „Travel Assist“. Systém umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km / h. „Travel Assist“ zvyšuje bezpečnosť a komfort najmä pri pomalom posúvaní v dopravných kolónach v meste alebo pri prejazde úsekom so stavebnými prácami.

zdroj: Volkswagen

zdroj: Volkswagen

Dizajn nielen pre manažérov

Dizajn prednej časti modelu Arteon je pomerne expresívny. Na jednej strane ide o štýlové manažérske vozidlo, na strane druhej je v ňom vidno aj výkonný športový automobil. Charakteristická je súhra dlhej a širokej kapoty motora s dominantnou maskou chladiča. Na ňu potom priamo nadväzujú svetlomety LED.

Z tejto časti akoby vyrastá celkový dizajn vozidla, ktorý nenapodobňuje žiadny vzor, ​​ani nenasleduje žiadny trend. Arteon je svojím dizajnom jednoducho vyčnievajúci z davu. A táto tvár teraz dostala ešte výraznejšie a ostrejšie rysy.

Zdroj: Volkswagen

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK