Volvo predstavilo svoj prvý elektrický model. Ide o významný krok k naplneniu odvážnej vízie automobilky

  • Aj Volvo sa vezie na trende plne elektrifikovaných vozidiel
  • Historicky prvým je model XC40 Recharge a udáva ambiciózny smer elektrifikácie automobilky
  • Zároveň predstavuje koncepčnú radu elektrických vozidiel Volvo - Recharge
media.volvocars.com
  • Aj Volvo sa vezie na trende plne elektrifikovaných vozidiel
  • Historicky prvým je model XC40 Recharge a udáva ambiciózny smer elektrifikácie automobilky
  • Zároveň predstavuje koncepčnú radu elektrických vozidiel Volvo - Recharge

Portfólio Švédskej automobilky sa rozrástlo o prvý čisto elektrický model Volvo XC40 Recharge, čím zároveň Volvo predstavilo úplne novú koncepčnú radu automobilov s veľavravným označením Recharge. Takto sa budú do budúcnosti označovať všetky čisto elektrické modely. Volvo XC40 Recharge modelovo vychádza z cenami ovešaného a najpredávanejšieho malého SUV modelu XC40 a ako prvé otvára automobilke brány do sveta elektrifikovaných vozidiel.

V priebehu nasledujúcich piatich rokov bude podľa slov automobilky každý rok predstavené elektricky poháňané vozidlo za účelom naplnenia ambiciózneho cieľa do roku 2025, aby 50 % celosvetového predaja modelov značky tvorili elektromobily a zvyšok hybridy.

zdroj: media.volvocars.com

Od začiatku roka 2020 sa na oficiálnom webe bude ihneď zobrazovať výzva pre zákazníka s otázkou, či chce alebo nechce elektrické vozidlo. Pre ešte väčšiu podporu predaja elektricky poháňaných vozidiel bude každý plug-in hybrid dodávaný s elektrinou na rok zadarmo prostredníctvom refundácie priemerných nákladov na elektrickú energiu.

„Povedali sme to už niekoľkokrát: pre spoločnosť Volvo Cars je budúcnosť elektrická. Dnes sme v tomto smere urobili významný nový krok predstavením plne elektrického modelu XC40 a koncepčnej rady Recharge.“ povedal pri príležitosti predstavenia nového modelu generálny riaditeľ spoločnosti Håkan Samuelsson

Zákazníci dostanú všetko na čo sú pri značke Volvo zvyknutí a to bez najmenších kompromisov. Kvalitné materiály a detailné spracovanie ostávajú a pridáva sa najmodernejšia plne elektrická pohonná jednotka s pohonom všetkých štyroch kolies a dojazdom viac ako 400 km na plné nabitie. Elektromotor disponuje výkonom 408 koní, zrýchlením z 0 na 100 km/h za slušných 4,8 sekúnd a na 80% kapacity batérie sa vďaka systému rýchlo nabíjania dobije už za 40 minút.

Podľa vyhlásenia automobilky predstavuje Volvo XC40 Recharge skutočný míľnik: „Prvé elektrické vozidlo spoločnosti Volvo Cars a prvé Volvo s úplne novým infotainment systémom s operačným systémom Android od spoločnosti Google.“ Infotainment je plne integrovaní s Volvo On Call, platformou Volva pre digitálnu konektivitu pasažierov. Vďaka tejto integrácií sú pre cestujúcich dostupné najrôznejšie informácie a štatistiky ako napríklad koľko času strávili jazdou na elektrický pohon a pod.

zdroj: media.volvocars.com

Na pokrytie očakávaného rastu dopytu po vozidlách Recharge, spoločnosť Volvo Cars strojnásobí výrobnú kapacitu pre elektrifikované automobily a od budúceho roka prinesie opatrenia pre radikálne skrátenie dodacej lehoty. Cieľom automobilky je , aby v roku 2020 predstavovali tržby z predaja plug-in hybridných vozidiel 20% tržieb, čo nie je nemožné. Najmä s ohľadom na tú skutočnosť, že Volvo Cars je jediným výrobcom automobilov, ktorý ponúka variantu plug-in hybrid pre každý jeden model svojho portfólia.

Predstavenie modelu XC40 Recharge ale aj spustenie koncepčnej série modelov Rcharge je hmatateľným dôkazom ambiciózneho plánu spoločnosti v súlade s parížskou dohodou o klíme a podporuje odvážnu ambíciu spoločnosti stať sa klimaticky neutrálnou spoločnosťou do roku 2040. Viac o klimatockom pláne spoločnosti si prečítaš TU.

zdroj: media.volvocars.com

zdroj: media.volvocars.com; volvocars.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech