Vraj sme sodomisti a nebude s nami komunikovať. Svedkovia Liehovovi narazili na Záborskú

  • Kauza medzi Annou Záborskou a Svedkami Liehovovými trvá už takmer mesiac
  • Hoci bol otvorený list napísaný od srdca, Záborská ho nemieni akceptovať
Svedkovia Liehovovi
Facebook/Svedkovia Liehovovi, TASR/Jakub Kotian
  • Kauza medzi Annou Záborskou a Svedkami Liehovovými trvá už takmer mesiac
  • Hoci bol otvorený list napísaný od srdca, Záborská ho nemieni akceptovať

O žiadosti Svedkov Liehovových na Annu Záborskú sme ťa informovali už na začiatku septembra. Svedkovia Liehovovi sa obrátili na Záborskú, ktorá je už nejaký čas splnomocenkyňou pre ochranu náboženskej slobody a slobody presvedčenia.

O pomoc Záborskú žiadal predstavený Gabo Žifčák. „Pomôžte zabrániť neprávosti páchanej na našich veriacich a zabojujte aj za našu náboženskú slobodu a presvedčenie,“ píše. Dodáva, že ide o veľmi početnú cirkev, ku ktorej sa prostredníctvom sociálnych sietí hlási približne 120-tisíc Slovákov. Ak sa pozrieme na výsledky sčítania z roku 2011, zistíme, že Svedkov Liehovových môžeme zaradiť do TOP 5 cirkví na Slovensku.

Cieľom žiadosti bolo zaregistrovať cirkev. „Preto sme ju požiadali o pomoc. Ak nám však nepomôže, ukáže tým, že neháji slobodu všetkých náboženstiev a presvedčení a vtedy bude asi najlepšie ju odvolať a dať do tejto funkcie človeka, ktorý sa jej ujme zodpovedne,“ uviedol pre Startitup Žifčák.

Účastníci sporu sa nedávno stretli pri natáčaní relácie RTVS Pumpa, kde Záborská Žifčákovi adresovala tvrdé slová. Ako píše portál Pluska, Záborská Svedkov Liehovových označila za sodomistov a vyjadrila sa, že s nimi komunikovať nebude.

Myslíš si, že by mali byť Svedkovia Liehovovi zaregistrovaní ako oficiálna cirkev?

Pomoci od splnomocnenkyne sa Svedkovia Liehovovi pravdepodobne nedočkajú, no sľúbil im ju poslanec SaS Miroslav Žiak. Problémom Záborskej je, že otvorený list považuje za zosmiešňujúci a myslí si, že ak by udelila výnimku Svedkom Liehovovým, na ďalší deň by mala na stole hromadu ďalších otvorených listov. Žifčák s názorom Záborskej nesúhlasí a už v minulosti sa vyjadril, že ak nedostanú podporu, sú pripravení podať návrh na jej odvolanie z funkcie. 

Zdroj: Pluska

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá