Vražda za múrmi väznice: Podľa informácií Startitup uškrtil väzeň spoluväzňa

  • Bratislavskí krajskí policajti sú od rána na nohách
  • V ústave na výkon väzby, ktorý sa nachádza v Justičnom paláci väzeň uškrtil spoluväzňa
polícia (2)
Na fotografii je policajné auto a budova ústavu na výkon väzby a trestu v Bratislave. , Startitup/Barbora Plávalová
  • Bratislavskí krajskí policajti sú od rána na nohách
  • V ústave na výkon väzby, ktorý sa nachádza v Justičnom paláci väzeň uškrtil spoluväzňa

Kriminalisti sú od rána na nohách. V ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody, ktorý je spojený s Justičným palácom došlo v noci k tragickej udalosti. Dozorcovia našli na tele mŕtveho väzňa, pokúšali sa ho oživiť, no pomôcť mu už nedokázali. 

Miesto činu prevzali policajti krajskej kriminálky a celý prípad už vyšetrujú muži z oddelenia násilnej kriminality, ktorí vyšetrujú vraždy. Podľa informácií Startitup 53-ročného Ľuboša uškrtil spoluväzeň. Na mieste sa aktuálne stále nachádzajú vyšetrovatelia krajskej kriminálky. Tí si z ústavu vyžiadali kamerové záznamy a telefonické rozhovory, nariadili súdno-lekársku pitvu.

Otázky sme v tejto súvislosti zaslali hovorkyni ZVJS Monike Kacvinskej. „Potvrdzujeme, že dňa 21. marca 2023 došlo v nočných hodinách v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava k úmrtiu 53-ročného obvineného, ktorý bol vo výkone väzby pre podozrenie zo spáchania trestných činov týrania blízkej osoby a zverenej osoby a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ pretlmočila stanovisko zboru. 

väzba, justičák
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

Na otázky ako k takému niečomu mohlo dôjsť, či boli muži na cele len dvaja a či mal niektorí z nich pri sebe aj zbraň hovorkyňa neodpovedala. 

„Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti spoluobvineným na cele bola obvinenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie,“ doplnila Kacvinská. 

Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá