Nový level arogancie voči prírode: Uprostred lesa niekto nechal prestretý stôl aj s nedojedeným jedlom

  • Ísť do lesa kvôli fotkám je v poriadku, no nechať tam po sebe neporiadok už v poriadku nie je
  • Na britských turistov v obľúbenom lese čakal prestretý stôl s nedojedeným jedlom
pjimage - 2021-10-15T081620.863
Ashley Cooper/BBC Unsplash/Dan Meyers
  • Ísť do lesa kvôli fotkám je v poriadku, no nechať tam po sebe neporiadok už v poriadku nie je
  • Na britských turistov v obľúbenom lese čakal prestretý stôl s nedojedeným jedlom

Nájsť v lese odpadky nie je nič nevídané, no nájsť v ňom prestretý stôl s čajovou súpravou už nevídané je. Návštevníci lesov v okolí britského jazera Lake District boli dosť prekvapení, keď okolo prestretého stola išli. Prvý, kto ho našiel, bol podľa portálu BBC fotograf Ashley Cooper. 

Ten si najprv myslel, že ide o nejakú umeleckú inštaláciu, no keď si na stole všimol nedojedené jedlo a poloprázdne poháre so šampanským, bolo mu jasné, že sa mýli. Miesto v tomto stave nechal pravdepodobne niekto, kto si chcel urobiť fotku na Instagram.

zdroj: Ashley Cooper/BBC

Fotograf zaoberajúci sa aj zmenami životného prostredia ostal znechutený, že dotyční po sebe nechali neporiadok.

Odpadky v tejto oblasti nie sú ničím nezvyčajným, keďže od začiatku pandémie sa región stal obľúbenou turistickou destináciou mnohých Britov. Tí po sebe odpadky neupratali, jednoducho ich tam nechali pohodené. Prestretý stolík aj s dekoráciami však predstavuje nový level znečisťovania.

To potvrdzuje aj samotný fotograf, ktorý okrem tohto prestretého stola našiel za posledných 18 mesiacov niekoľko opustených stanov so spacími vakmi a kuchynským zariadením.

Podľa jeho slov ide o ľudí, ktorí vôbec nerešpektujú toto miesto a prírodu. „Týmto ľuďom nechýbajú peniaze, ale svedomie a sociálna zodpovednosť.“

Zdroj: BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie