Vrchol nákazy COVID-19 má byť na Slovensku o 11 dní. Potrebujeme 99 ventilátorov, lôžka v nemocniciach budú stačiť

  • Vrchol nákazy sa odhaduje na polovicu apríla, do augusta by malo zomrieť vyše 250 ľudí
  • Nemocičné lôžka na Slovensku mali stačiť, no pľúcnych ventilátorov môže byť nedostatok
BeFunky-collage (5)
Unsplash
  • Vrchol nákazy sa odhaduje na polovicu apríla, do augusta by malo zomrieť vyše 250 ľudí
  • Nemocičné lôžka na Slovensku mali stačiť, no pľúcnych ventilátorov môže byť nedostatok

Vrchol nákazy na COVID-19 má byť na Slovensku presne o 11 dní a to 23. apríla. Informuje o tom analytický portál healthdata.org. Na vrchole krízy koronavírusu má byť podľa ich údajov na Slovensku v nemocniciach 563 ľudí.

Slovensko má mať dostatok nemocničných lôžok, keďže ich je zatiaľ dostupných približne 10 438. Na vrchole krízy by však podľa týchto údajov malo byť využitých 99 pľúcnych ventilátorov.

Od 23. apríla by sa však počet infikovaných ľudí a počet obetí mal stabilizovať a postupne klesať. Najviac úmrtí by malo Slovensko zaznamenať 24. apríla, a to presne 13.

Celú analýzu si môžeš pozrieť na tomto linku.

zdroj: healthdata.org

Dostupná projekcia vývoja koronavírusu na Slovensku odhaduje, že do 4. augusta by mohlo na koronavírus zomrieť 257 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti by sa mali na vrchole krízy ocitnúť 111 ľudí. Podľa údajov healthdata.com by to malo stačiť a dostupných je celkovo 188 miest na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Aktuálne je s potvrdeným ochorením na nový koronavírus hospitalizovaných 44 pacientov, s podozrením je hospitalizovaných 103 osôb.

Vyliečených ľudí je 23 a Slovensko stále eviduje dvoch pacientov, ktorí na toto ochorenie zomreli. Od 23. apríla by sa teda mohla situácia vyvíjať lepšie, čo odzrkadľuje aj zámer vlády zmierňovať súčasné reštrikcie zavretých obchodov a pod.

kampan zadarmo od startitup

Pre porovnanie, Česká republika by mala vrchol nákazy zaznamenať zajtra a počet nakazených a úmrtí by mal klesať. Do 4. augusta by malo v Česku zomrieť približne 355 ľudí.

Podstatne horšie sú na tom Spojené štáty, kde by mal vrchol nákazy prísť o dva dni. Američanom chýba vyše 15-tisíc pľúcnych ventilátorov a do 4. augusta by mali zaznamenať vyše 61,5 tisíca úmrtí, čo je menej, ako sa predpokladalo.

zdroj: healthdata.org

Vzkriesenie koronavírusu?

Príliš skoré rušenie reštriktívnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu by mohlo viesť k „smrtiacemu vzkrieseniu“ infekcií, varoval šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Podľa jeho slov by mali byť krajiny obozretné, čo sa týka uvoľňovania reštrikcií, hoci viaceré z nich bojujú s ekonomickými dopadmi pandémie. Šéf WHO na virtuálnej tlačovej konferencii v Ženeve uviedol, že zaznamenali „vítané spomalenie“ pandémie v niektorých európskych krajinách.

Dodal, že WHO spolupracuje s vládami na vytvorení stratégií na uvoľňovanie opatrení, nesmie k tomu podľa neho však dôjsť priskoro. „Príliš rýchle uvoľnenie reštrikcií by mohlo viesť k „smrtiacemu vzkrieseniu“ pandémie, varoval štáty Ghebreyesus.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech