Všetci chceme dosiahnuť životné ciele. Dôležité je vyrovnať sa s ťažkými časmi, takto to robia úspešní

  • Ako sa vyrovnávajú s ťažkými časmi úspešní ľudia?
  •  Je ľahké stratiť nádej, no ťažké je prijať situáciu takú, aká je a pohnúť sa vpred
pjimage (39)
Unsplash/Ali Yahya, Unsplash/ Razvan Chisu
  • Ako sa vyrovnávajú s ťažkými časmi úspešní ľudia?
  •  Je ľahké stratiť nádej, no ťažké je prijať situáciu takú, aká je a pohnúť sa vpred

Situácie, aké so sebou priniesol rok 2020, boli náročné. Pred pár mesiacmi by nikoho nebolo napadlo, že ľudia budú bez práce, budú sa báť o svoje zdravie a budú si prechádzať náročnými časmi.

 Je ľahké stratiť nádej, no ťažké je prijať situáciu takú, aká je a pohnúť sa vpred. Zmieriť sa s ňou. Aj keď nás prinútila pandémia zostať doma, obmedziť svoje činnosti, opatrenia sa uvoľňujú, ekonomika sa môže nadýchnuť a aj my, aj keď s rúškami.

Sústreď sa na to, čo je správne

Podľa Forbes, je v našom okolí množstvo vecí, ktoré nemôžeme zmeniť. Môžeme stráviť celé dni v smútku a rozhorčovať sa nad tým, ako je všetko nespravodlivé. Sú to ale práve negatívne a zlé myšlienky, kvôli ktorým klesáme na duchu ešte viac.

Alebo sa môžeme sústrediť na to, čo  môžeme v rámci našich podmienok robiť. Niečo zmysluplné. Ak sa bojíš, že prídeš o prácu, urob všetko, čo je v tvojich silách, aby to tak nebolo. Nech tvoj šéf vie, že aj keď pracuješ na diaľku, stále pracuješ a si pripravený o svoju prácu neprísť.

zdroj: Unsplash/Jude Beck

Za úspechom stojí ťažká drina a v momentálnej situácií to platí dvojnásobne. Iste, opatrenia sa uvoľňujú no stále si nesieme pandémiu so sebou. Študenti vysokých škôl sú doma, opustili svoje internáty a vrátili sa do čias pomaturitného obdobia, a majú pocit, že sa neposúvajú. Podnikatelia sa snažia pracovať na tom, aby ich biznis nekrachol, a pracujúci ľudia robia všetko preto, aby neprišli o prácu.

Ťažkými časmi si však nemusíme prechádzať sami. Môžeme sa obklopiť pozitívnymi ľuďmi, nemusíme sa stretávať s tými, čo nás chcú stiahnuť na ich level utrpenia a nechcú pomôcť. Dnes môžeme počúvať zaujímavé podcasty, pozerať Netflix, čítať  knihy.

Pozitívny prístup

Najväčší a najťažší boj je udržať si pozitívny prístup. Podľa štúdie, ktorú priniesol Denník N, každý piaty vysokoškolák psychicky trpí a necíti sa dobre. V tejto situácií sme všetci spolu a teda ideme kolektívne za jedným úspechom: dostať sa z toho a nepoddať sa tomu.

A iste, tak, ako tvrdí Eric George, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti ERG Enterprises, na každej ceste úspechu zažije človek veľa zlyhaní. Netreba však spomaliť alebo prestať si dôverovať.

To je tajomstvo úspešných ľudí, ktorí sa vedia vysporiadať s náročnými časmi. Či už je to cesta za úspechom, kariérou alebo za tým, aby sme nepodľahli depresii, nejde o to, koľkokrát vyhráme, ako koľkokrát prehráme a naučíme sa niečo ďalšie.

Každá skúsenosť je príležitosť, z každej sa učíme niečo nové. Nepoddať sa je základ a je jedno, koľko má človek rokov, pre každého predstavujú ťažké časy lekciu, s ktorou sa musí vyporiadať.

Zdroje: forbes.com, dennikn.sk, thriveglobal.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá