Výber TOP kaviarní do 130 km od Bratislavy, kam sa ti v lete 2024 oplatí vyraziť na výlet

  • Je tu leto a s ním sa spája množstvo výletov
  • Samozrejme, aj za kávou a s ňou spojenými pôžitkami
  • Na tento účel má pre teba niekoľko tipov
kaviareň SKØG Urban Hub
Instagram/SKØG Urban Hub
  • Je tu leto a s ním sa spája množstvo výletov
  • Samozrejme, aj za kávou a s ňou spojenými pôžitkami
  • Na tento účel má pre teba niekoľko tipov

Ak rozmýšľate, kam vybehnúť, zvoľte Brno. Kúsok za našimi hranicami vás čaká famózny svet plný skvelého servisu, kávy a jedinečnej atmosféry, akú vie vyčarovať len toto mesto.

Vybrané obľúbené kaviarne najprv vyberali zákazníci v hlasovaní na internete a neskôr ich chodili „na tajnáša“ hodnotiť nezaujatí kávičkári z rôznych miest. Píšu Kávičkari.sk.

Opätovné pozvanie sme do našej redakcie dostali aj my. Teraz voľba padla na fotografa Ondreja s priateľkou Ivkou. Ako sa im hodnotilo a čo sa im najviac páčilo?

Hodnoteniu predchádzala príprava so zoznamom 11 kaviarní, mapou a približným časovým harmonogramom, aby sa to dalo stihnúť počas návštevy mesta. Na hodnotenie slúžil formulár, v ktorom bolo nutné bodovo ohodnotiť položky ako chuť kávy, ponuka kávových aj nekávových nápojov, drobných chuťoviek, personálu a prostredia/atmosféry kaviarní.

Centrum kvalitnej kávy

Keďže Brno je centrom kvalitnej kávy, tak najväčší rozdiel robil personál a prostredie, ktoré sú v každej kvalitnej kaviarni nesmierne dôležité. V každej jednej kaviarni vedeli, ako vyzerá správne espresso, robili slušné cappuccino a ponúkali aj kávové špeciality navyše.

Príjemné retro kaviarne Kafe v Rozkladu

Z vybraných kaviarní nás najviac zaujala Kafe v Rozkladu s príjemným prostredím v retro interiéri priamo v centre mesta. Prevádzka sa zameriava na celodenné raňajky a brunch.

Ponúkali množstvo chutných jedál a personál ochotne pomohol s výberom krásne naservírovaného trhanca, burgrov či vynikajúcej omelety so syrom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FOOD DRINK BRNO (@fooddrinkbrno)

V kaviarni sa snažia myslieť na každého, na mäsožravcov, vegánov či ľudí s intoleranciami. Samozrejmosťou je aj bezlepkové pečivo. A za čo dávame palce hore? Za to, že je bez príplatku. Rovnako ako aj ovsená kaša, ktorá je automaticky robená z bezlepkových vločiek.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Knihobrazy (@knihobrazy)

Industriálne prekvapenie v podobe SKØG Urban Hub

Kúsok vedľa je rockovejší a industriálnejší SKØG Urban Hub s priestranným interiérom a neustále plným posedením vonku pred obrovskými oknami. V podniku to naozaj žilo a ľudia sa v ňom striedali s jedlom a kávou.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SKØG (@skog.brno)

Punkt. patrí tiež medzi najlepšie kaviarne v Brne

Priateľské prostredie uprostred sídliska, či skôr parkoviska medzi budovami, ponúkol Punkt., kde sa nám zdalo, že sa všetci poznajú a majú dobrú náladu. Priestor vo vnútri bol menší, útulnejší. Objednať sme si museli na bare, no všetko nám veľmi šikovne priniesli. Majú skvelé koláčiky aj limonády. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Punkt. (@punkt.cafe)

Kaviareň Punkt. v Brne má síce maličký priestor, ale vyniká skvelou výberovou kávou z vlastnej pražiarne a aj koláčmi, ktoré si sami pečú. Ich vyhlásené dezerty si dokonca viete objednať aj cez e-shop.

Veľká a moderná kaviareň v Brne, Rebelbean Vlněna

Moderná veľká kaviareň s množstvom jedál, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta za vlakovou stanicou. Aj to je Rebelbean Vlněna. Patrí do siete 4 prevádzok, ktoré nesú spoločný názov Rebelbean, odkazujúci na výberovú kávu pripravenú na výberových technológiách z vlastnej pražiarne.

Mnohým je táto sieť známa najmä z festivalov, avšak punkového ducha preniesli skvelo aj do kamenných prevádzok.

My sme navštívili jednu z nich, Rebelbean Vlněna. Ponúkajú výbornú kávičku, ktorú si treba ísť objednať do vskutku vkusného interiéru a chvíľku si počkať, kým objednávku prinesú. Boli sme tam v čase, keď sa na terasu nahrnulo viac ľudí.

Brno je iný svet. Plný skvelých podnikov, dobrej kávy a úžasnej atmosféry. Vyberte sa po našich stopách a spoznajte aj vy najlepšie kaviarne v Brne.

Každý jeden podnik bol pre nás niečím výnimočný. Brno ponúka množstvo miest, kam zájsť nielen na mestskú turistiku, ale aj na kvalitnú kávičku a pochúťky k nej. Radi navštívime Brno aj v budúcnosti a už presne vieme, kam nás istotne nohy zavedú.

Zdroj: Kávičkári.sk

Najnovšie videá

Trendové videá