Vychýrená bratislavská reštaurácia v centre po 24 rokoch zatvorí

  • Podnikanie je nevyspytateľné, šťastie vrtkavé
  • Domácimi aj turistami obľúbená reštaurácia musí po dlhých rokoch zmeniť lokalitu, ak chce ďalej fungovať
  • Ukončenie nájmu prišlo bez varovania
Untitled-1
Facebook/Prašná Bašta & Café Kút
  • Podnikanie je nevyspytateľné, šťastie vrtkavé
  • Domácimi aj turistami obľúbená reštaurácia musí po dlhých rokoch zmeniť lokalitu, ak chce ďalej fungovať
  • Ukončenie nájmu prišlo bez varovania

„Drahí priatelia, zákazníci. S ľútosťou vám oznamujeme, že PRAŠNÁ BAŠTA a Café KÚT končí. Dostali sme po 24 rokoch hrubým spôsobom bezdôvodnú výpoveď z nájmu do konca marca 2019. Minimálne do 15.3.2019 fungujeme štandardne. Intenzívne hľadáme nový priestor, kde budeme pokračovať,“ zdôverilo sa vedenie reštaurácie na svojom Facebooku, kde tiež poprosilo verejnosť o pomoc pri hľadaní nových priestorov a pozvalo aj na svoje posledné vychýrené piatkové večery s hudbou. Bez intenzívneho ohlasu správa dlho nezostala a okamžite pribúdali desiatky komentárov.

Toto nie… 80te roky… Každý večer, čakačka na stôl, priatelia, karty, kontrola policajtov, pani čašníčka čo sa zaručila a vždy niekto známy. A hoci je to dnes iné, stále sa v Prašnej zastavím. Držím palce!

To nemôže byt pravda. Najkultovejší podnik v Prešporku! To nie je ešte v UNESCO?! Prvý podnik kde som si „niečo“ dala ako „dospelá“ A potom roky vždy naspäť „domov“ .. nemôžem tomu uveriť.. nedá sa nejaká petícia, protest.. revolúcia?“

Je mi to nesmierne ľúto, strávil som tam množstvo príjemných posedení s priateľmi, zahraničnými návštevami. Bol to podnik kde som sa vždy cítil príjemne a nikdy sa nemusel hanbiť za úroveň obsluhy, jedlo a pohostinnosť!“

Stojí tu odvždy

O tom, čo stojí za náhlym vypovedaním z nájmu zatiaľ viac nevieme, no je viac než isté, za Bratislavčanov táto novinka znepokojila. Veď nakoniec, niet sa čo čudovať. Podľa oficiálneho webu reštaurácie, jej korenie siahajú až do obdobia 16. storočia na okraji starých hradieb, popri ktorej vyrastali domy remeselníkov. Prívlastok „prašná“ dostala podľa toho, že v minulosti si tu mesto ukladalo svoje zásoby pušného prachu. Dnešná reštaurácia stojí v bývalej zámočníckej dielni.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech