Vydrica urobila výnimku a ukázala ceny bytov. Patria medzi najdrahšie v Bratislave

  • Najlacnejší byt stojí takmer štvrť milióna eur
  • Vypredaných je už takmer 60 % bytov z prvej fázy projektu
vizualizácie projektu vydrica
Vydrica Development
  • Najlacnejší byt stojí takmer štvrť milióna eur
  • Vypredaných je už takmer 60 % bytov z prvej fázy projektu

Na pozemku priamo pod Bratislavským hradom, s výhľadom na Dunaj, pomaly rastie projekt Vydrica. Byty ešte nestoja, no developer už predal takmer 60 percent bytov z prvej fázy. Spoločnosť Vydrica Development sa rozhodla v tejto fáze projektu zverejniť ceny bytov.

Patria k najdrahším

Ako pripomína Yim.ba, ide o veľmi neštandardný krok. Pri takýchto vysokých cenách nie je celkom štandardom zverejňovať cenníky. Ceny bývania v projekte boli aj pri spustení predaja ešte v roku 2019 vysoké – išlo vtedy pravdepodobne o najdrahší projekt v Bratislave. Priemerná cena za meter štvorcový sa vtedy pohybovala na úrovni 6- až 8-tisíc eur.

„Rozhodli sme sa zverejniť cenník voľných bytov projektu Vydrica, ktoré máme aktuálne v predaji, aby sme záujemcom uľahčili výber. Sme si vedomí toho, že ideme v zásade proti prúdu, keďže len minimum projektov v bratislavskom Starom Meste ceny bytov zverejňuje. Tento krok nám však príde prirodzený a férový voči ľuďom, ktorí zvažujú rôzne možnosti a chcú si relevantne porovnať projekty v tejto oblasti a rozhodnúť sa, v ktorom by chceli bývať,“ hovorí Juraj Ťahún, riaditeľ predaja v spoločnosti Lucron, zástupca Vydrica Development.

vydrica vizualizácie
zdroj: Vydrica Development

Najlacnejšie byty od štvrť milióna

Dnes si môžeš byty pozrieť pekne jeden po druhom na webe developera. Najdrahším bytom v ponuke je takmer 200-metrový štvorizbový byt s výmerou samotného bytu 142 metrov štvorcových a s veľkou terasou za 1 436 250 eur. Naopak, najlacnejšie byty sú jednoizbové a cenovky začínajú na 245 500 eurách za 22,5 metra štvorcového. 

Aktuálne je dostupných 97 bytov z celkového počtu 207 bytov v prvej etape a 21 bytov v dome V4. V prvej etape sa ich ceny pohybujú medzi 6 800 do 11 500 eurami za meter štvorcový. Zaujímavé je, že developer ponúka byty na mínus prvom podlaží, teda, takpovediac, „v pivnici“.

Snímka obrazovky 2020-01-14 o 11.20.56-min
zdroj: Vydrica Development

Ako píše Yim.ba, Vydrica vzniká v extrémne exponovanom území v tesnej blízkosti historického jadra mesta, na nábreží Dunaja a priamo pod Bratislavským hradom. Development rastie na mieste pôvodných podhradských osád Vydrica a Zuckermandel v náročnom teréne, čo v spojení s nutnosťou splniť súčasné normy vedie k mimoriadne zložitému zakladaniu a zabezpečovaniu staveniska pred zosunom Hradného vrchu. Príprava projektu trvala pomerne dlho a riadna výstavba sa spustila len v marci tohto roka.

Developer vysokú cenovú úroveň odôvodňuje mimoriadnym štandardom, do ktorého patria hliníkové okná, drevené vrstvené podlahy, bezfalcové interiérové dvere, nadštandardná sanita, veľkoformátové gresové dlažby, keramické obklady, podlahové kúrenie, stropné chladenie alebo rekuperácia.

Ďalej pripomína aj vysokú úroveň architektúry od kancelárie Compass, materiálové riešenie fasád z tehál, kameňa či ušľachtilých omietok či prísne dodržiavanie nariadení pamiatkarov. V neposlednom rade však ide aj o vplyv zakladania a rastúcich cien materiálov. Prvá etapa smeruje k svojmu dokončeniu v roku 2024.

Snímka obrazovky 2020-01-14 o 11.21.06
zdroj: Vydrica Development – Jedna z priestranných ulíc, ktoré budú definovať Vydricu.
Zdroje: VydricaDevelopment, YesInMyBratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá