Vyhliadková veža na Štrbskom plese bude onedlho hotová, Slovákov rozdelila na dva tábory

  • Hotová by mala byť už v lete
  • Niektorí sa tešia, iní zas nedokážu zniesť to, že bude „špatiť výhľad“
HIGH TATRAS TOWER
HIGH TATRAS TOWER, Startitup
  • Hotová by mala byť už v lete
  • Niektorí sa tešia, iní zas nedokážu zniesť to, že bude „špatiť výhľad“

Štrbské pleso je pre Slováka symbol. Zobrazuje všetko, čo milujeme a na čo sme hrdí – dokonalú a čistú prírodu aj krásu našej krajiny. Preto mnohí jednoducho nedokážu zniesť to, že tam vyrastie niečo umelé, čo tam podľa nich nepatrí.

Reč je o novej turistickej atrakcii od spoločnosti High Tatras Tower. Skolaudovať by ju mali cez leto, očakáva sa mesiac jún. Opäť na sociálnych sieťach ožíva debata, či bol najlepší nápad postaviť niečo také v strede prírody. Vznikla aj petícia, no stavba pokračovala.

„Náučno-vyhliadková veža Štrbské Pleso bude novou príležitosťou pre už existujúcich návštevníkov tejto lokality, ktorých cieľom z rôznych dôvodov nie je vysokohorská turistika. Medzi služby, ktoré Štrbské Pleso turistom ponúka, pribudne nová voľnočasová aktivita, ktorá sprostredkuje návštevníkom výhľady na masív Vysokých Tatier, panorámu Nízkych Tatier a Popradskú kotlinu,“ vyjadrila sa začiatkom roka pre Startitup hovorkyňa Hight Tatras Tower Andrea Čurná.

HIGH TATRAS TOWER
zdroj: HIGH TATRAS TOWER

Ako uvádza investor v tlačovej správe, samotná stavba Náučno-vyhliadkovej veže nezasahuje do pôvodného prírodného prostredia a je realizovaná na už urbanizovanej ploche v zastavanom území obce. Zachované zostanú aj obľúbené bežecké trate v okolí.

Ak však zájdeš do skupín na Facebooku o Vysokých Tatrách, nájdeš tam hromadu fotiek so stavbou. Zväčša sa na ňu sťažujú. „Keby som nevedela, že sa niekto opičí po Rakúšanoch. Ale oni túto vežu postavili skvostne a na mieste, kde sa fakt vyníma a je z nej impozantný výhľad. Toto je karikatúra, aj to nevydarená,“ napísala Eva pod jednu z mnohých fotiek veže.

Startitup
zdroj: Startitup

„Väčšina nadáva a potom budú stáť v hodinových radách presne ako v bachledke. Netreba podpisovať petície, netreba robiť transparenty či štrajkovať. Stačí nepodporiť a nenavštíviť ju a je to vyriešenie,“ napísal zas Peter.

Našli sa aj reakcie, ktoré neboli až také kritické. Sú voči novej stavbe otvorení a sú zvedaví, ako to celé „vypáli“. Na ktorú stranu sa prikláňaš ty?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá