Vyhráme to spolu, no každý z vlastného domova. Brazílsky umelec spája svet farebným odkazom

  • Brazílsky street-artový umelec Eduardo Kobra vyzýva svet k spoločnej modlitbe
  • Každý doma ale predsa spoločne a so spoločným cieľom
Dubai_3-D_Art_Festival794256408722 (1)
TASR/AP
  • Brazílsky street-artový umelec Eduardo Kobra vyzýva svet k spoločnej modlitbe
  • Každý doma ale predsa spoločne a so spoločným cieľom

Náboženstvo nehrá žiadnu rolu, skôr spolupratričnosť a boj za dobrú vec, píše na svojom Instagramovom profile známy street-artový umelec Eduardo Kobra, ktorého nadrozmerné graffiti prinášajú okrem príbehu aj kus histórie.

São Paulo pred Veľkou nocou ožilo. Umelec vyzýva celý svet, aby sa spojil. V boji proti neviditeľnému vírusu, ktorý sa rozšíril na všetky kontinenty a pandemicky zasahuje do našich domácností, ruší naše stretnutia, obmedzuje nám pohyb a deformuje nám prežívanie prichádzajúcich sviatkov.

Latinská Amerika je svojim silným vierovyznaním typická. Tentokrát však Kobra nepropaguje konkrétnu vieru. Chce ukázať svetu, že je jedno, akým jazykom hovoríš, v akej krajine žiješ, alebo čomu veríš. Sila myšlienky a tvojich prianí je veľká. Preto môže podľa jeho slov zabojovať každý sám, z prostredia vlastnej obývačky, balkóna či kuchyne, za jeden spoločný cieľ.

View this post on Instagram

Vamos vencer isto juntos, mas separados. Ou separados — por isso juntos. Nestes tempos de necessário isolamento social, é preciso ter fé. Independentemente da nossa localização geográfica, de nossa etnia e de nossa religião, estamos unidos em uma mesma oração: que Deus inspire os cientistas para que encontrem a solução para esta pandemia — e conforte nossos corações para que tenhamos forças e sigamos juntos como humanidade. / We will overcome this together, but apart. Or apart, hence together. In these times of necessary social isolation, we need to have faith. Regardless of our geographic location, ethnicity, and religion, we are united in the same prayer: may God inspire scientists to find the solution to this pandemic – and comfort our hearts so that we have the strength and can continue together as humanity.

A post shared by Eduardo Kobra (@kobrastreetart) on

Vyhráme to spoločne

Vyhráme to spoločne, ale každý sám. V týchto časoch nevyhnutnej sociálnej izolácie je potrebné mať vieru. Bez ohľadu na našu geografickú polohu, etnicitu a náboženstvo sme zjednotení v tej istej modlitbe: nech Boh inšpiruje vedcov, aby našli riešenie tejto pandémie – a potešili naše srdcia, aby sme mali silu a pokračovali spoločne ako ľudstvo,“ napísal Eduardo Kobra pod farebné maľby detí rôznych vierovyznaní, ktoré namaľoval na múry São Paola.

Päť detí predstavuje päť rozličných vierovyznaní. Deti majú na tvárach ochranné rúška, ktoré ich chránia pred nákazou. Pre ňou ich chráni aj viera. Nemusí to byť nevyhnutne len tá v Boha. Ateisti predsa tiež v niečo veria. Z psychologického hľadiska je dobré veriť v zdarné konce, v niekoho, kto pomôže. Táto myšlienka by sa mala niesť svetom aj teraz.

Žiarivé farby Brazílie odkazujú na veselú budúcnosť, ktorá svet čaká. Deti v modlitbe spínajú ruky rôznymi spôsobmi, podľa toho, čo je pre ich vieru typické. Ty nemusíš napríklad vôbec. Myšlienky, ku ktorým autor maľby navádza majú spájať v inom. V spoločnej viere v dobré a radostné konce.

Jeho maľba zaujala svet a tak sa šíri naprieč kontinentami presne tak, ako si to Eduardo Kobra prial.

 

Zdroj: Instagram_kobrastreetart

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK