Výlet do Kodane, ktorý ti nezruinuje rozpočet. Vieme, ako ho zvládnuť za pár eur

  • Škandinávske krajiny majú svoju povesť byť tými drahšími destináciami
  • Dánska Kodaň nie je výnimkou a návšteva tejto severskej krajiny môže vyjsť naozaj draho
  • My ti ale prinášame overený tipy, ako výlet zvládnuť za pár eur
Unsplash
unsplash.com
  • Škandinávske krajiny majú svoju povesť byť tými drahšími destináciami
  • Dánska Kodaň nie je výnimkou a návšteva tejto severskej krajiny môže vyjsť naozaj draho
  • My ti ale prinášame overený tipy, ako výlet zvládnuť za pár eur

Užiť si pár dní v Kodani za primeraný peniaz, nemusí byť až také zložité. Stačí ak poznáte pomery a cesta vás vôbec nemusí stáť celú výplatu.

Letenky

Letenky do Kodane sú najlacnejšie buď z Viedne alebo Budapešti. Z Rakúska lieta spoločnosť LaudaMotion a z Maďarska Ryanair. Cena letenky samozrejme záleží na tom, v akom období si letenku kupuješ, ale zväčša sa pohybuje okolo 20 až 30 eur za cestu. Drahšie letenky sú v lete a cez sviatky, lacnejšie samozrejme mimo sezóny.

Ubytovanie

S cenami ubytovania je veľmi podobné, ako s letenkami. Veľmi záleží na období, kedy chcete Kodaň navštíviť. Spoločnosť Airnbnb ponúka najlacnejšie ubytovanie v Kodani od 30 eur na noc za osobu. Na hotel pri low-cost výlete ani nepomysli Cena hotela sa pohybuje od 100 eur na noc. Všetko však záleží od lokality, vybavenia ubytovania či danom období, kedy výlet plánujete.

Jedlo

Jedlo v reštauráciách nie je taktiež veľmi lacné. Odporúčame reštauráciu Dalle Valle, kde sa môžete najesť formou bufetu za 10 eur. Naberiete si koľko a čo chcete a môžete tam stráviť celý deň. Lepšie reštaurácie sa pohybujú približne od 20 do 100 eur za jedlo. Množstvo reštaurácii Dalle Valle nájdete v centre Kodane ale dokonca aj v jej okrajových častiach.

zdroj: Unsplash

Čo robiť v Kodani zadarmo?

Jeden z najkrajších výhľadov na Kodaň môžete mať na vrchole parlamentu dánskeho kráľovstva. Výstup na vežu parlamentu je úplne zadarmo a ponúka zaujímavé scenérie mesta.

Prechádzka po starom meste je taktiež veľmi pekná a určite odporúčame navštíviť nádherný a farbami hrajúci prístav Nyhavn. Ak ste fanúšikom jedla, tak street-food festival Raffen je pre vás tým ideálnym miestom. Nájdete tam kuchyne takmer z celého sveta, ktoré tu ponúkajú svoje špeciality.

Kodaň má vybudovanú úžasnú infraštruktúru pre bicykle. Či si už prinesiete vlastný, alebo si požičiate, nebicyklovať sa v Kodani je hriech. Síce za požičanie bicykla zaplatíte, nie sú to ale veľké peniaze. Za približne 21 eur si môžete bicykel požičať na tri dni.

Za návštevu určite stojí „slobodné mesto“ Christiania. Na tomto mieste sa združovali fanúšikovia hippies a v minulosti to boli vojenské kasárne. Mesto Kodaň to ako tradičné historické miesto rešpektuje a polícia veľmi nezasahuje.

V strede mesta vyrástla nezávislá časť, kde si beztrestne môžete kúpiť marihuanu z rôznych stánkov. Kúpu neodporúčame, ale ako zážitok vidieť niečo podobné je pozoruhodné. Na mieste sa často konajú hudobné koncerty, ktoré navštevujú či už miestni alebo turisti. Táto lokalita ponúka aj jazerá v blízkosti, kde je krásny výhľad na prírodu. Môžete si to predstaviť veľmi jednoducho ako tržnicu, kde sa predáva zelenina, len namiesto zeleniny sa predáva marihuana.

Ďalšou zaujímavosťou je, že niektoré múzeá majú niektoré dni v týždni vždy vstup zadarmo. Nie je stanovený žiadny dátum, takže si to musíte v teň deň vyhľadať na internete.

Zadarmo je taktiež aj zaujímavá tržnica Torvehallerne, ktorá ponúka čerstvé potraviny z celého sveta, či už syry, mäso alebo sladké. Nachádza sa v strede mesta. Turistami veľmi navštevovaná atrakcia je socha – Malá morská víla – zaujímavosť prevažne pre čínskych turistov. Veľa zážitku však neponúkne. Kodaň ponúka zadarmo aj zábavný park Bakken. Vstup je úplne zdarma, za atrakcie si však musíte platiť.

zdroj: Unsplash

Kodaňská karta je základ, ktorý musíš mať

Dánska metropola má jednu úžasnú výhodu. Za 99 eur si dokážeš kúpiť takzvanú Kartu Kodane, ktorá ti otvára možnosti dopravy po meste úplne zdarma a návštevu takmer všetkých atrakcií zadarmo.

Asi najväčšou výhodou tejto karty sú všetky obľúbené destinácie v meste, pretože sú zväčša veľmi drahé. Či už ide o múzeá alebo galérie. Niektoré sú prirodzene zadarmo, iné si musíš zaplatiť.

S kartou Kodane máš dvere otvorené všade. V karte je zahrnutá návšteva galérii, múzeí a dokonca ZOO. S kartou sa dostaneš aj do najstaršieho zábavného parku v Európe Tivoli.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK