Vymeň byt za korunu stromu v slovenskom mestečku. Unikátne ubytovanie láka ľudí z rôznych kútov sveta

  • Posed Vinica sa nachádza v mestečku Modra
  • Je posadený na úpätí vinohradov a ponúka prekrásny výhľad nielen na samotné vinice, ale aj celé mesto
Posed Vinica
  • Posed Vinica sa nachádza v mestečku Modra
  • Je posadený na úpätí vinohradov a ponúka prekrásny výhľad nielen na samotné vinice, ale aj celé mesto

Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad.

Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest. Vyskytla sa tu teda diera na trhu, ktorú sa rozhodli vyplniť Lenka a Zdeňek, ktorí spoločne predstavili projekt s názvom Posed Vinica.

Zdeněk študoval na „Zemědelke“ a FTVŠ, no nakoniec sa venuje všeobecne rekonštrukciám a renováciám bytov. Lenka má za sebou štúdium gendrových štúdií v Prahe, no rozhodla sa uberať cestou interiérového dizajnu a workspace managementu.

„Obaja vymýšľame, ako budú jednotlivé veci v Posede vyzerať a rovnako aké technické vychytávky a zlepšováky môžeme pridať,“ hovorí Lenka.

Tvrdia, že vždy chceli k ich vinohradu postaviť nejakú búdku alebo útulňu, v ktorej by mal Lenkin otec možnosť si oddýchnuť pri práci vo vinohrade.

Obzvlášť v letných mesiacoch je práca vo vinohrade celkom náročná a chceli, aby tam mal miesto, kde si bude môcť zložiť veci, ukryť sa pred slnkom alebo dažďom a na chvíľu si odpočinúť. 

„Keďže je z tohto vinohradu aj krásny výhľad na Modru, tak sme tam radi chodili na prechádzky a trávili tam čas. Pripadalo nám, že je škoda, že za vinohradmi je celkom veľká časť, ktorá vôbec nie je využívaná, vinič sa v nej vysadiť nedá, a tak sme začali rozmýšľať nad akýmsi prístreškom.“

Na ich cestách narážali na krásne glampingové projekty, ktoré slúžili sprvu podobným účelom a chceli tak vytvoriť niečo vlastné, kde by si všetko mohli upraviť podľa svojich predstáv.

DSC03666
zdroj: Posed Vinica

„Keď sme potom v Čechách narazili na Posed, ktorý nás hneď zaujal svojím dizajnom a súladom s prírodou, tak nám všetko do seba krásne zapadlo. Dali sme si tak tento modul tiež postaviť a upravili sme podľa toho interiér a prirobili kúpeľňu a veci do exteriéru, aby čo najviac pasovali do vinohradov.“

Najskôr mal Posed slúžiť len pre ich účely, no po pár nociach strávených vo vinohrade si uvedomili, že by bola škoda, aby bol väčšinu času prázdny.

„Veľmi sa nám páči, ako vínom žije Južná Morava, a tak sme premýšľali, že by bolo skvelé, keby sa takýto život vrátil do vinohradov aj u nás v Malokarpatskej oblasti. Sprístupnenie Posedu všetkým, ktorí to cítia rovnako, bolo tak už len ďalším krokom tohto projektu.“

IMG_8987
zdroj: Posed Vinica

Keďže majú sami prerobené auto na tzv. „obytňák“, tak čo sa týka technologických a užívateľských záležitostí, tie si odskúšali už predtým na ešte menšom priestore, ako je Posed. Inšpiráciu teda čerpali aj z karavanov a rôznych obytných áut. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá