Vymeň sychravé Slovensko za kokosy a pláž. Za akciovú cenu teraz odletíš do exotického raja (FOTO)

  • Bali je ostrovom, ktorý si ťa získa svojou exotickou atmosférou v kombinácii s pestrým vyžitím
  • Nabáda k relaxácii, odpočinku, no aj k poznávaniu
Na snímke je žena a pláž na Bali.
Ilustračný obrázok, Instagram/@ellahaloway, Unsplash/ Alfiano Sutianto
  • Bali je ostrovom, ktorý si ťa získa svojou exotickou atmosférou v kombinácii s pestrým vyžitím
  • Nabáda k relaxácii, odpočinku, no aj k poznávaniu

Pri návšteve Bali si každý odnesie to svoje. Jedného osloví Jávske more na severe ostrova, druhý dá naopak prednosť Indickému oceánu na juhu. V prípade miestnych vodných plôch nemožno zabudnúť ani na slávny Lombocký prieliv.

Ostrov Bali je do značnej miery spojený s duchovným svetom, takže ti pri návšteve zrejme neunikne napríklad chrám Pura Luhur Batukaru. Miesta ako Kuta a Legian ti zase ponúknu nezabudnuteľný nočný život a preslávená Bingin Beach ti prinesie vlny na surfovanie. Milovníkov pohorí osloví vulkán Mount Batur.

Vzhľadom na to, že na Bali prevláda hlavne hinduistické a moslimské náboženstvo, miestna kuchyňa je podobná ázijským krajinám. Veľmi často narazíš na najrôznejšie druhy korenia, štipľavé jedlá, ryžu, zeleninu a celkovú jednoduchosť pripravovaných pokrmov. Mäso je tu považované za cennosť, takže je servírované v menších porciách.

Svoju obľubu si tu, samozrejme, získali aj morské plody. Typickým príkladom je národný pokrm Nasi Goreng, pod ktorým si môžeš predstaviť vyprážanú ryžu, morské plody, mäso a zeleninu s vajcom.

Obľúbený je aj pokrm Nasi Campur, v tomto prípade je servírovaná ryža varená. Ochutnať sa oplatí aj Babi Guling, Krupuk a Bakso Ayam v podobe silného kuracieho vývaru. Čo sa týka alkoholu, prevláda ryžová pálenka Arak a ryžové víno Brem.

Počasie

Bali je tropickým ostrovom, ktorý prináša celoročne vysoké teploty vzduchu aj vody. Je tu potrebné rozlišovať dve základné obdobia. Tým prvým je obdobie sucha. To trvá zhruba od marca do novembra. Teploty sú pomerne konštantné a v lete dosahujú priemerne 31 °C na vzduchu a 28 °C vo vode. Opakom toho sú obdobia dažďov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Letenky za babku, Veľvyslanectve Indonézskej republiky v Bratislave, Pelikan.sk, bali.com, indonesia.travel, TripAdvisor

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá