Vypaľovalo sa, protesty mali pod prstom kartely. Kolumbia má čo ukázať, okolo Escobara sa všetko netočí

 • Peťo Hliničan z Travelistanu zažil takmer 3-mesačný trip po Kolumbii
 • S priateľkou precestovali celú krajinu krížom-krážom, dlhá dovolenka ich vyšla na pár tisíc eur
 • Podľa cestovateľa je Kolumbia lacná a bezpečná
travelistan
archív PH, Travelistan
 • Peťo Hliničan z Travelistanu zažil takmer 3-mesačný trip po Kolumbii
 • S priateľkou precestovali celú krajinu krížom-krážom, dlhá dovolenka ich vyšla na pár tisíc eur
 • Podľa cestovateľa je Kolumbia lacná a bezpečná

Peter Hliničan sa pred letom 2021 vrátil z Kolumbie, kde s priateľkou najazdili za 2,5 mesiaca viac ako 6 000 kilometrov. V rozhovore sme sa ho pýtali na miestnych a Pabla Escobara, bezpečnosť krajiny aj na to, či možno v súčasnosti v Kolumbii cítiť prácu drogových kartelov. 

 • Čo všetko stihol za tri mesiace prejsť?
 • Čo ponúka Kolumbia návštevníkom?
 • Boli obmedzení pandémiou?
 • Je dodnes cítiť prácu drogových kartelov?
 • Je to bezpečná krajina pre bežného turistu?

Ako sa tvorí cestovateľský blog v čase pandémie?

Povedal by som, že ľahšie. Vyťahuješ staršie cesty a historky a máš aj viac času premyslieť si, o čom budeš písať a aké témy budeš načínať. Pred pandémiou sme veľa cestovali, bolo toho príliš. Chvíľu si v jednej krajine, potom v ďalšej a kým sa dostaneš domov, na kopec zážitkov aj zabudneš.

Na druhej strane je tvorba blogu náročnejšia v tom, že cestovanie je obmedzené. Spočiatku som bol z toho sám v depresii, ale potom sa ukázalo, že cestovať sa dá, len je to pre testy a registrácie trošku náročnejšie. Množstvo hotelov aj pamiatok je zase prázdnych, takže máš všetko, takpovediac, pre seba.

Pre fotky na Instagram je to super, ale keď ideš večer do baru, chýbajú tam ľudia. Vtedy si uvedomíš, čo pandémia spôsobila… Množstvo miest kvôli nej stratilo svoju atmosféru a mnoho ľudí prišlo o prácu.

Ktoré časti sveta sú aktuálne pre turistov najnedostupnejšie?

Krajiny Južnej Ameriky ako Argentína, Čile, Brazília, potom Rusko, autokratické režimy ako Turkmenistan či Severná Kórea, ďalej veľká časť juhovýchodnej Ázie aj Čína, USA, Kanada, Austrália, Nový Zéland či Japonsko. Na druhej strane, otvorená je väčšina afrických krajín či Európa.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Travelistan (@travelistan.sk)

Južnej Amerike sa venuješ ako profesionálny sprievodca už viac ako 10 rokov. Často hovoríš, že to tam miluješ. Čím si ťa tieto končiny získali?

Vrúcnosťou ľudí, ktorí tam žijú. Vždy sú veľmi milí a nápomocní. Tiež sa mi páči ich kultúra a príroda. Južná Amerika je nesmierne rôznorodá, nájdeš tam všetko od takmer sedemtisícoviek a púští cez Amazonský prales až po pláže, ktoré ju obkolesujú. V Patagónii sa dostaneš na obrovské ľadovcové polia, okrem Antarktídy ich v takej podobe nezažiješ takmer nikde na svete.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá