Vyperte si tie zástavy. Ministerstvo vnútra pobavili vtipné žiadosti Slovákov

  • Zamestnanci MV SR čelia aj úsmevným momentom
  • Dôchodca poprosil, aby kuriér s občianskym preukazom prišiel v inom čase
  • Dôvodom bol jeho akčný život
vpravo vlajka slovenskej republiky, vľavo zamestnanci ministerstva vnútra slovenskej republiky
Instagram/ministerstvo_vnutra_sr
  • Zamestnanci MV SR čelia aj úsmevným momentom
  • Dôchodca poprosil, aby kuriér s občianskym preukazom prišiel v inom čase
  • Dôvodom bol jeho akčný život

Obyvatelia Slovenska majú rôzne netradičné požiadavky. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky sa podelilo o pár zaujímavých požiadaviek Slovákov.

Ich kolegom z oddelenia vzťahu s verejnosťou Tlačového odboru kancelárie MV SR sa pravidelne dostane pár z nich do rúk. Patria medzi ne napríklad pripomienka na vypratie štátnych zástav visiacich pred budovou ministerstva, nafotenie Bratislavy zo strechy historickej budovy MV SR či túžba povoziť sa vo výťahu paternoster.

Rôznorodosť požiadaviek

Pracovníci ministerstva vnútra sa stretávajú s rôznymi telefonátmi. Mnohé z nich sú úsmevné, avšak niektoré z nich obsahujú vážnejšie požiadavky občanov.

Najväčší podiel telefonátov, mailov či listov tvoria rôzne dopyty o servisné informácie. Pozostávajú najmä z evidencií vozidiel, zbraní, občianstva, občianskych preukazov a vybavovania dokladov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ministerstvo_vnutra_sr (@ministerstvo_vnutra_sr)

Slováci nepohrdnú ani informáciami o elektronických službách, občianskych združeniach, nadáciách, voľbách či živnosti. Záujem preukazujú aj v rámci migrácie, zmeny mena, trvalého či prechodného pobytu.

V neposlednom rade je veľký záujem aj o informácie ohľadom odídencov z Ukrajiny, udeľovania pokút alebo úhrad platieb za štátnu karanténu.

Nepríjemné situácie

Výnimkou nie sú ani menej príjemné požiadavky či ohlasy. Ministerstvo vnútra často vybavuje telefonáty, kde sa občania nezriedka osočujúcim spôsobom snažia vyjadriť svoj názor. Predovšetkým ide o spoločenskú a politickú situáciu, ale aj sťažnosti na rozhodnutia súdov a prokuratúry, ktoré nespadajú pod rezort vnútra.

Medzi závažnejšie situácie patria napríklad žiadosti väzňov o prepustenie z väzby. V mnohých prípadoch obyvatelia Slovenska žiadajú ministra o finančnú pomoc či oznamujú šírenie hoaxov.

Úsmevné momenty

Všetko má dve strany a aj práca na ministerstve vnútra má svoje svetlé stránky. Pracovníci sa stretávajú aj s príjemnejšími telefonátmi, listmi či e-mailami od občanov.

Tvoria ich najmä poďakovania policajtom, hasičom a horským záchranárom za skvelo odvedenú prácu. Nechýbajú ani obdivné maily na adresu ministerstva vnútra.

Netradičné požiadavky Slovákov dokážu pracovníkom ministerstva spríjemniť deň. Patrí k nim bezpochyby prosba fotografa nafotiť Bratislavu zo strechy budovy MV SR na Pribinovej ulici. Úsmevnú požiadavku sa mu aj podarilo zrealizovať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ministerstvo_vnutra_sr (@ministerstvo_vnutra_sr)

Za úsmevný moment považujú aj to, keď sa jedna pani osobne dostavila na MV SR, aby poukázala na špinavé štátne zástavy pred budovou. Odvetila, že sa to nehodí na ministerstvo a bolo by vhodné ich oprať.

Medzi ďalšiu vtipnú požiadavku sa zaradil aj zážitok s jedným pánom v dôchodcovskom veku. Poprosil ministerstvo, aby kuriér s jeho novým občianskym preukazom prišiel v inom čase. Za dôvod požiadavky uviedol jeho aktívny životný štýl.

Za najmilšiu prosbu sa v neposlednom rade požaduje túžba deväťročného chlapčeka z Nových Zámkov. Jeho snom bolo povoziť sa na výťahu paternoster. Pomohla mu ho zrealizovať jeho matka, ktorá na MV SR napísala list.

Následne si chlapec spolu s mamičkou urobili výlet do Bratislavy a zamestnanec z oddelenia vzťahu s verejnosťou sa postaral o chlapcov nezabudnuteľný zážitok.

Zdroj: TS/Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá