Vyrastal v gete, teraz je multimilionár. Slávny raper predstavil model auta, ktorým chce pomôcť chudobným

  • Mercedes a raper Will.i.am spojili sily
  • Vytvorili nový model auta, ktoré má pomáhať deťom z chudobných rodín
Mercedes
Mercedes
  • Mercedes a raper Will.i.am spojili sily
  • Vytvorili nový model auta, ktoré má pomáhať deťom z chudobných rodín

Spolupráca Mercedes-AMG s hudobníkom, podnikateľom a filantropom Williamom Adamsom, pod umeleckým pseudonymom Will.i.am, vyústila do unikátneho projektu „The Flip“. Práve vďaka nemu vznikol aj celkom nový model Mercedesu s názvom WILL.I.AMG.

Svetová premiéra jedinečného Mercedes-AMG sa konala v Miami na Veľkej cene USA Formuly 1. Špeciálne navrhnutý športový automobil vychádza zo 4-dverového Mercedes-AMG GT Coupé, ktorý bol upravený tak, aby sa vôbec nepodobal na výstupný model. Talentovaný hudobník a sedemnásobný držiteľ ceny Grammy sa na aute rozhodol zanechať len motor AMG.

Automobil, ktorý vznikol pod jeho záštitou, však nepredstavuje len tak pre nič za nič. Cieľom projektu je uľahčiť prístup k vzdelaniu mladým ľuďom z chudobných rodín.

Všetky financie vyzbierané vďaka spolupráci smerujú nadácii i.am/Angel, ktorá pomáha rodinám a komunitám poznačeným chudobou. Nadácia im okrem iného zabezpečuje jednoduchší prístup k nových technológiám a digitálnym pokrokom doby.

m5
zdroj: Mercedes

U vybraných detí podporuje tiež vzdelávanie v oblastiach ako je matematika, informatika a prírodné vedy, aby sa mohli úspešne zamestnať a v budúcnosti prispievať k vytváraniu inovatívnych riešení.

m2
zdroj: Mercedes

Impulzom na vznik podobnej aktivity bolo raperovo detstvo. „Vyrastal som v gete. Vyrastal som s hip-hopom. Sledoval som legendárnych hip-hopových umelcov rapujúcich o Mercedese, takže som vždy sníval o tomto aute. Pre mnohé deti z chudobných štvrtí je vlastnenie Mercedesu symbolom pokroku a vymanenia sa z ťažkej situácie,“ vysvetľuje.

m4
zdroj: Mercedes

Dizajnové prvky WILL.I.AMG boli prevzaté z iných Mercedesov – triedy G a „okrídleného“ SLS . Logo auta pripomína medveďa s názvom „Bear witness“ okolo ktorého bola vytvorená aj limitovaná kolekcia oblečenia.

Náročnú prestavbu Mercedesu-AMG GT zachytáva rozsiahly 6-dielny dokumentárny seriál „Drive“, ktorý bude mať premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes.

m1
zdroj: Mercedes

Vlastný startup

Aktuálna odhadovaná hodnota majetku Will.I.Ama sa pohybuje okolo 70 miliónov dolárov. Známy spevák sa okrem iného venuje aj podnikaniu. Už pred pár rokmi založil svoj vlastný technologický startup I.am+. Jeho firma, zameraná na vývoj hlasového asistenta, v minulosti získala rizikové financovanie vo výške 117 miliónov dolárov. Informovala Reuters.

Spoločnosť založená v roku 2012 sa spočiatku zameriavala na vývoj spotrebnej elektroniky, ako sú slúchadlá. Neskôr predstavila produkt s prvkami umelej inteligencie, podobný Siri od Apple či Alexe od Amazonu. Išlo tak o pomerne zásadný zvrat smerovania tohto startupu. Aj vďaka tomu však získal investíciu vo výške 89 miliónov dolárov od Salesforce Ventures.

Prvým podnikovým zákazníkom I.am+ bol Deutsche Telekom, nemecký telekomunikačný gigant a materská spoločnosť T-Mobile. Startup začal svojho asistenta s názvom Omega využívať aj v rámci zákazníckej podpory, kde bol napojený na chatbota s umelou inteligenciou.

Will.i.am, ktorý sa dostal do popredia ako člen skupiny The Black Eyed Peas, uviedol, že firemný trh ponúka spoločnosti príležitosť asistenta nielen rýchlo nasadiť, ale aj ďalej rozvinúť.

„Chcel som vytvoriť niečo, čo nám umožní robiť veľa vecí. Je toho toľko, čo môžete urobiť s hlasovou platformou,“ povedal Will.i.am, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti, v telefonickom rozhovore pre agentúru Reuters.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa will.i.am (@iamwill)

Hoci mnoho celebrít a športovcov vrátane Ashtona Kutchera a Joea Montanu preniklo do technologického sektora prostredníctvom rozsiahlych investícií a vlastných startupov, väčšina z nich sa však zameriavala na spotrebiteľské technológie.

Aj keď raper ešte v roku 2019 deklaroval, že chce vytvoriť technologickú firmu vo veľkosti ako Amazon, zdá sa, že realita je iná. Firma už viac ako dva roky nepriniesla na trh nový produkt, ktorý by stál za pozornosť.

Zdroje: www.will.i.am, Celebrity net worth, Reuters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá