Na Slovensku vyrastie najmodernejšie kongresové centrum za 100 miliónov eur

  • Začiatok výstavby administratívnej budovy s kongresovými sálami a s podzemnou garážou je naplánovaný na rok 2022
  • Eurovea City Congress má do Bratislavy priniesť reprezentatívny priestor pre organizovanie komorných kultúrnych a spoločenských akcií až po konferencie pre takmer 2000 účastníkov
Eurovea City Congress celok
JTRE
  • Začiatok výstavby administratívnej budovy s kongresovými sálami a s podzemnou garážou je naplánovaný na rok 2022
  • Eurovea City Congress má do Bratislavy priniesť reprezentatívny priestor pre organizovanie komorných kultúrnych a spoločenských akcií až po konferencie pre takmer 2000 účastníkov

Developer JTRE predložil projekt moderného kongresovo-administratívneho centra Eurovea City Congress na posúdenie vplyvov na životné prostredie a vo svojej tlačovej správe priblížil podrobnosti stavby. Hoci pôvodne bol plán vytvoriť multifunkčný projekt s lokálnym významom, dnes JTRE hovorí o potenciále miesta mať celoeurópsky význam.

Kongresová turistika tvorí vo vyspelých štátoch a ich metropolách pomerne veľkú časť príjmov z cestovného ruchu a samotné kongresové priestory zvyšujú prestíž každej krajiny a mesta. Lákajú napríklad aj politické podujatia na najvyššej úrovni.

O výsledný vzhľad Eurovea City Congress sa postará architektonické štúdio GFI, verejný priestor v okolí budovy bude niesť rukopis španielskej architektky a urbanistky Beth Galí, ktorá sa podieľala na riešení verejných priestranstiev a parkov v mnohých svetových metropolách a navrhuje verejné priestory v celej štvrti EUROVEA CITY.

zdroj: JTRE

Dvojpodlažné kongresové centrum a signifikantná administratívna veža, ktorá bude s 26-timi podlažiami vizuálnou dominantou. Celková plocha kongresového centra je takmer 10 tisíc m2. K dispozícii bude 975 parkovacích miest. V interiéri návštevníkov privíta veľkorysý priestor vstupnej lobby s impozantným schodiskom. Na prízemí bude situovaná aj veľká variabilná kongresová sála s kapacitou 1200 miest na sedenie a reštaurácia.

Ponuku priestorov doplnia menšie kongresové sály, ktoré umožnia spájanie podľa potreby, čo umožní organizáciu rôznorodých podujatí, od komorných súkromných akcií až po medzinárodné konferencie, plesy či koncerty pre viac ako 2000 účastníkov.

Technické a dispozičné riešenie zabezpečí, že v priestoroch sa bude môcť konať viacero akcií súbežne bez toho, aby sa navzájom rušili. Celá budova je navrhnutá ako bezbariérová a bude ašpirovať   na medzinárodný certifikát zelenej budovy BREEAM OUTSTANDING, píše developer.

Predpokladaný termín ukončenia výstavby Eurovea City Congress je rok 2024. Odhadované náklady na výstavbu predstavujú sumu viac ako 100 miliónov Eur.

zdroj: JTRE

„Uvedomujeme si silnú konkurenciu v podobe Viedne či Budapešti, ale Bratislava má pre kongresovú turistiku tiež vynikajúce predpoklady. Výhodou je ukážková dostupnosť diaľničnými pripojeniami, niekoľko letísk v okolí, atraktívne nábrežie rieky Dunaj, zaujímavé historické centrum a najmä vysoká bezpečnosť, ktorá je jedným  z najdôležitejších kritérií výberu lokalít pre kongresy,“ povedal výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech