Výrazne vám zjednodušia cestovanie. Letušky sa podelili s tými najlepšími trikmi, ktoré by sme si mali všetci osvojiť

  • Či strávite na cestách viac času než na rodnej hrudi, alebo cestujete len výnimočne, vždy sa oplatí poznať „zlepšováky,“ ktorými si môžete uľahčiť život.
  • Sú to na prvý pohľad síce maličkosti, no keď sa nimi budete riadiť, môžete sa vyhnúť drobným nepríjemnostiam, ktoré nám rozhodne nechýbajú ku šťastiu.
letuska-title-e1522753356108
Wikimedia Commons
  • Či strávite na cestách viac času než na rodnej hrudi, alebo cestujete len výnimočne, vždy sa oplatí poznať „zlepšováky,“ ktorými si môžete uľahčiť život.
  • Sú to na prvý pohľad síce maličkosti, no keď sa nimi budete riadiť, môžete sa vyhnúť drobným nepríjemnostiam, ktoré nám rozhodne nechýbajú ku šťastiu.

Letušky sa podelili s tými najlepšími trikmi, ktorými sa samy riadia. Toto je 15 najlepších z nich.

Vyberte si zadné sedadlá

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Gus Ruballo on Unsplash

Nie vždy sa oplatí byť medzi prvými. Určite to platí aj v prípade vyberania tých najvhodnejších sedadiel. Nebojte sa vybrať si miesta vzadu. Mnoho letušiek ich má rado, pretože nemusia odpovedať na volanie cestujúcich, ktorí sedia vpredu a neraz majú kvantum zbytočných požiadaviek. Drobné maličkosti sa skôr ujdú pasažierom, ktorí sa nachádzajú v zadnej časti lietadla.

Zbaľte si žehličku na vlasy

V batožine neraz zaváži každý gram. Preto sa priveľmi neoplatí vláčiť so sebou žehličku. Ak sa však chcete vyhnúť pokrčenému oblečeniu, vyskúšajte žehličku na vlasy. Nezaberie veľa miesta, pričom nejedna žena ju využije aj pri úprave vlasov.

Pozor na posteľnú bielizeň

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Yoann Boyer on Unsplash

Ak chcete mať istotu, že vo vašej posteľnej bielizni, ktorú nájdete v hotelovej izbe, nespal niekto iný, pozrite sa, či sú na bielizni stopy po zložení. Ak áno, nemusíte sa ničoho báť. Budete prví, kto v nich bude spať.

Už žiadne svetlo

Chcete mať na izbe absolútnu tmu? Použite vešiak na nohavice, ktorý je súčasťou takmer každej hotelovej izby. Pomôže vám držať závesy pohromade.

Ak máte chrípku, nenastupujte do lietadla

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Kelly Sikkema on Unsplash

Chrípka je obrovskou záťažou pre naše zdravie. Ak ju máte, skúste pre istotu zrušiť let. Môžete si trvalo poškodiť ušné bubienky. A to za to naozaj nestojí.

Čo najďalej od prieduchov

Ak nechcete sedieť vedľa malých detí (nič v zlom), ktoré nebývajú práve najpríjemnejšími spolucestujúcimi, vyberajte si miesta čo najďalej od prieduchov. Práve miesta pri prieduchoch sú jediné miesta v lietadle, na ktorých môže rodič bezpečne pripevniť prenosnú postieľku dieťaťa.

Pásmová choroba

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Jared Rice on Unsplash

Ak cestujete na veľké vzdialenosti, určite sa nevyhnete tzv. jet lagu. Je to ten nepríjemný pocit, ktorý je spôsobený posunom času. Ak s tým máte problém, stavte na pravidelné rituály. Pred spaním si vypnite telefón, dajte si teplú sprchu a pokúste sa čo najviac relaxovať.

Keď menej je viac

Skúste si so sebou brať skutočne len to nevyhnutné. Myslite na to, že menej je naozaj viac. Neberte si so sebou zbytočnosti, inak si nebudete vedieť poradiť s priťažkou batožinou. Ak si balíte všetko len „pre istotu,“ aj tak čoskoro zistíte, že kopec vecí nebudete vôbec potrebovať.

Overte si, či má hotel práčku a sušičku

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: runnyrem on Unsplash

Ak áno, skúste ju využiť. Niekde si so sebou môžete vziať aj zopár kapsúl na pranie, ktoré použijete pri praní. Tým pádom sa vám počet potrebných kusov oblečenia skutočne zníži na minimum.

Naučte sa skladať bielizeň

Ďalším skvelým spôsobom, ktorý vám môže uľahčiť cestovanie, je správne skladanie bielizne. Na internete nájdete množstvo videí, ktoré vás naučia, ako na to. Určite stojí za to sa nimi inšpirovať.

Prejdite cez colné úrady

Ak máte možnosť, zaplaťte si globálny vstup. Ušetrí vám to čas.

Využite jedlo zadarmo

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Eaters Collective on Unsplash

Máte v cene pobytu raňajky zadarmo, ale kvôli skoršiemu letu ho nestihnete využiť? Nevadí. Skúste sa dohodnúť s recepčnou, či vám nemôžu zabaliť vašu porciu so sebou. Väčšina hotelov vám určite vyjde v ústrety.

Plaťte menej za luxus

Niektoré extra výhody môžete získať za zlomkovú cenu. Stačí si za ne priplatiť v deň odletu. Do biznis triedy sa môžete dostať v prípade, že nie sú všetky miesta obsadené, pričom zaplatíte oveľa menej, než by ste čakali. Skúste sa o tejto možnosti informovať priamo na letisku.

Zbierajte vernostné body

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Bambi Corro on Unsplash

Mnohé spoločnosti ponúkajú rôzne výhody za to, že nimi letíte často. Stačí si zaplatiť členstvo a zbierať body za preletené kilometre. Ani nebudete vedieť ako, a dostanete sa do prvej triedy.

Vždy sa dá získať niečo zadarmo

No na tento spôsob musíte mať doslova hrošiu kožu. Princíp je jednoduchý. Neustále sa počas letu na niečo sťažovať, v nádeji, že vám z toho niečo „kvapne.“ No tento spôsob rozhodne neodporúčame.

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech