Výroba filmu Barbie stála 145 miliónov dolárov. Z honorárov hlavných postáv sa ti zatočí hlava

  • Film o bábike v ružovom si získal pozornosť celého sveta
  • Koľko na ňom zarobia hlavní herci?
Barbie
TASR/AP Photo/Chris Pizzello
  • Film o bábike v ružovom si získal pozornosť celého sveta
  • Koľko na ňom zarobia hlavní herci?

Barbie čoskoro ovládne aj slovenské kiná. Projekt americkej režisérky Grety Gerwig má byť podľa Rolling Stone zároveň jej najväčším dielom. Ako nová Barbie nás privíta herečka Margot Robbie a postavu Kena si zahrá herec Ryan Gosling.

V rozhovore s Extra TV Margot priznala, že Ryan bol pre film jasnou voľbou a režisérka jeho meno ihneď začlenila priamo do scenára. V prípade Margot boli okolnosti trochu iné a postavu Barbie si mala pôvodne zahrať Amy Schumer, ktorá od filmu nakoniec odstúpila. Amy mala údajne celkom iné predstavy o filme, informuje magazín People

Rozpočet a zárobky

Odhaduje sa, že výroba ružového filmu vyšla na 145 miliónov dolárov. Počas svojho otváracieho víkendu má filmová Barbie zarobiť 93 miliónov dolárov, čo je takmer o polovicu viac ako jej filmová konkurencia Oppenheimer. O informáciu sa so prostredníctvom Twitteru so svetom podelil americký novinár Matthew Belloni. Hoci je nateraz ťažké predpovedať, koľko presne film Barbie zarobí, šance na jeho úspech sú čoraz vyššie.

O týchto sumách sa hovorí 

Podľa Celebrity Net Worth je celkový odhadovaný majetok Margot Robbie 40 milión dolárov, zatiaľ čo u jej hereckého kolegu Ryana Goslinga je táto suma o 30 miliónov vyššia. Ako uviedol časopis Variety, za stvárnenie postáv dostali obaja herci rovnaké množstvo peňazí, konkrétne 12 a pol milióna dolárov.

Rovnaký výťažok dostal za voice-over Steve Carell, pre film Mimoni: Zloduch prichádza. Hoci ich platy nie sú zďaleka blízko tých, ktoré dostali napríklad herci Tom Cruise alebo Will Smith za ich nové trháky, stále ide o viac ako slušný balík peňazí. Za film Oslobodenie obdržal Will 35 milión dolárov, udáva ScreenRant.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbie (@barbie)

Prvé reakcie 

Pár vyvolených už dostalo možnosť filmovú novinku vidieť. Filmová producentka Perri Nemiroff ocenila najmä kostýmy a dizajn filmu. Pri deji však musela spomenúť pár výhrad: „Sú tu postavy, ktoré by si zaslúžili viac času na obrazovke.“ Joseph Deckelmeier, autor pre ScreenRant, opísal film ako „zábavný, bombastický a veľmi múdry“.

História slávnej bábiky

Za vznikom populárnej Barbie stojí Ruth Handler, americká podnikateľka a vynálezkyňa. Svojím nápadom chcela Ruth dievčatám dokázať, že môžu byť kýmkoľvek chcú. Dnes má na konte jej hračkárska spoločnosť Mattel miliardy dolárov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbie (@barbie)

Ruth si v minulosti všimla, že jej dcéra sa hrala radšej s dospelými papierovými bábikami ako detskými plastovými. To jej otvorilo oči. Uvedomila si, že dievčatá chcú byť dospelejšie. Chcela, aby snívali o svojej vlastnej budúcnosti miesto budúcnosti ich „dieťaťa“.

Muž úspešnej podnikateľky Elliot si spočiatku nemyslel, že si takúto bábiku bude chcieť nikto kúpiť. „Žiadna mama nekúpi svojej dcére bábiku s prsiami,“ povedal. 

Svojej vízie sa nevzdala aj napriek kritike 

Ruth sa však svojej vízie nevzdala a z Barbie sa stal celosvetový hit. Po prieskume psychológa Ernesta Dichtera Ruth zistila, že aj keď dievčatá Barbie obľubujú, ich mamy bábiku nenávidia. Preto sa rozhodla vziať jeho radu do televízie, kde v úplne prvej Barbie reklame poukázala na symboliku dospelej bábiky.

V reklame mala Barbie oblečené rôzne šaty, ktoré slúžili na ukážku rozdielnych ženských pozícií. Po odvysielaní reklamy sa spustila lavína a už v prvom roku spoločnosť Mattel predala 350 000 Barbie bábik.

Zdroje: Rolling Stone, People, CBR, MovieWeb, Screen Rant, Celebrity Net Worth , Variety, Screen Rant, Variety, SCMP

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá