Výroba obľúbenej trojuholníkovej čokolády sa sťahuje na Slovensko

  • Doposiaľ sa čokolády vyrábali iba vo Švajčiarsku
  • Na Slovensko na výroba presunie na konci roka 2023
toblerone
Unsplash/Morgan Thompson, Safwan
  • Doposiaľ sa čokolády vyrábali iba vo Švajčiarsku
  • Na Slovensko na výroba presunie na konci roka 2023

Švajčiarska televízia a rozhlas SRF informuje o tom, že známa čokoláda Toblerone, ktorú vyrába firma Mondelez, sa bude produkovať v Bratislave. Stať by sa tak malo už na konci roka 2023. 

Obľúbená trojuholníková pochutina sa bude vyrábať v závode, kde sa vyrába aj čokoláda Milka. Produkcia Toblerone na Slovensku bude limitovaná. 

Čokoláda Toblerone vznikla v roku 1908 a spája sa s Theodorom Toblerom a Emilom Baumannom. Zaujímavosťou je, že trvalo iba rok, kým získal unikátny tvar čokolády patent. Vrch Matterhorn sa na obale produktu objavuje až od roku 1970, no nespája sa s legendou, ktorá sa naň viaže, ale tvarom.

V erbe značky je ukrytý tiež medveď, ktorý symbolizuje výrobný závod v Berne. Ten má v logu ostať aj po čiastočnom presťahovaní na Slovensko. Aj napriek sťahovaniu chce značka ostať mestu Bern verná. Považuje ho totiž za dôležitú súčasť svojej histórie a spojenie bude existovať aj v budúcnosti.

Práve v bernskom závode sa počas uplynulých 5 rokov uskutočnili významné investície, ktoré budú pokračovať aj v súčasnosti. V pláne sú investície spojené so zvyšovaním kapacít až v dlhodobom časovom horizonte. Spoločnosť Mondelez plánuje do závodu Bern-Brünnen investovať až dvojcifernú miliónovú sumu.

Jediným problém čiastočného sťahovania na Slovensko je skutočnosť, že produkty vyrobené mimo Švajčiarska nesmú byť označené za švajčiarske.

Od leta by tak mal Mondelez používať vynovenú podobu obalu tyčiniek, na ktorej bude oznámené, že produkt nebol vyrobený vo Švajčiarsku. 

Zdroj: SRF

Najnovšie videá

Trendové videá