Výrobcovia Dettolu varujú: V žiadnom prípade žiadnu dezinfekciu nevpichujte ani nepite

  • Reakcia na Trumpovu zmienku o intravenóznom prijímaní dezinfekčných prostriedkov na seba nenechala dlho čakať
  • Búria sa aj spoločnosti, ktoré dezinfekciu pre domácnosť vyrábajú
Dettol
Foto: Pixabay/Unsplash
  • Reakcia na Trumpovu zmienku o intravenóznom prijímaní dezinfekčných prostriedkov na seba nenechala dlho čakať
  • Búria sa aj spoločnosti, ktoré dezinfekciu pre domácnosť vyrábajú

Spoločnosť Reckitt Benckiser, ktorá vyrába okrem iného aj dezinfekčný prostriedok určený na čistenie domácnosti, okamžite po uverejnení odporúčaní prezidenta Donalda Trumpa zverejnila tvrdenie, že nikomu neodporúča užívať ich prípravky na dezinfekciu tela zvnútra, informuje portál The Street.

Vyslovene to zakázala. Absurditou je navyše podávať ich intravenózne, teda priamo do žily. Neexistuje logická spojitosť medzi účinnosťou dezinfekcie, ktorá ničí baktérie z povrchov nábytku a jej vnútorným požívaním. 

ČÍTAJ TIEŽ >> Trump navrhol, aby si ľudia do žíl vpichovali dezinfekciu, zabijú tak vraj koronavírus

Neznie to zaujímavo

K situácii sa vyjadrilo aj množstvo lekárov. Spoločnosť, ktorá okrem iného vyrába aj Dettol, musela stopnúť vlnu pochybností, ktoré sa následne po prezidentových úvahách v priamom prenose rozleteli svetom. 

Ako svetový líder v oblasti zdravotníckych a hygienických výrobkov musíme mať jasno v tom, že za žiadnych okolností by sa naše dezinfekčné prostriedky nemali podávať do ľudského tela injekčne alebo akýmkoľvek iným spôsobom,“ uviedla spoločnosť po vyhlásení v Bielom dome.

Zároveň dodávajú, že všetky výrobky, ktoré slúžia primárne na dezinfekciu, nielen tie z ich spoločnosti, by sa mali používať iba v súlade s pokynmi, ktoré sú uvedené na obale výrobku. Prosia teda zákazníkov, aby si dôkladne prečítali štítok na produkte alebo príbalové letáky, kde sú uvedené všetky bezpečnostné informácie.

kampan zadarmo od startitup
Zdroje: thestreet.com, nbcnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech