Vyšetrovateľ NAKA o kauze káuz: Jaroslav Haščák ako najvyššie postavený člen skupiny…

  • Vyšetrovateľ NAKA hovorí o obrovských peniazoch
  • Obvinení mali fungovať ako zločinecká skupina
  • Čo pripisujú policajti známym menám z Gorily?
jaroslav hascak
V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, už v minulosti zasahovali policajti. Na snímke uprostred podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania, TASR/Jakub Kotian
  • Vyšetrovateľ NAKA hovorí o obrovských peniazoch
  • Obvinení mali fungovať ako zločinecká skupina
  • Čo pripisujú policajti známym menám z Gorily?

Vo štvrtok popoludní polícia potvrdila informácie Startitup o obvinení Jaroslava Haščáka a ďalších ľudí. „V súvislosti s medializovanými informáciami môžeme uviesť, že v stredu 23. novembra tohto roku vyšetrovateľka špecializovaného tímu Gorila začala trestné stíhanie a zároveň obvinila sedem osôb,“ povedal pre Startitup hovorca policajného prezídia Michal Slivka. 

„Päť z nich zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny (J. H., J. M., A. B., J. J., P. H.). Štyri z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti (J. H., J. M., A. B., J. J.). Dve z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku (V. R., S. R.) a štyri z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku (J. M., A. B., J. J., P. H.),“ dodal.

Medzi obvinenými sú skutočne známe mená z „kauzy káuz“ zvanej Gorila. Okrem spoluzakladateľa Penty v uznesení vyšetrovateľa figuruje meno bývalého ministra hospodárstva Jiřího Malchárka, predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku Anny Bubeníkovej či bývalého člena výkonného výboru Fondu národného majetku Jozefa Juricu.

Zaujímavé kontúry

Vyšetrovanie, ktoré otriasa v posledných hodinách Slovenskom, naberá zaujímavé kontúry. Elitní policajti NAKA podľa informácií Startitup vo vznesenom obvinení popísali, že skutky, ktoré pripisujú spoluzakladateľovi Penty Jaroslavovi Hašákovi, Jirkovi Malchárkovi, Anne Bubeníkovej a ďalším, sa odohrali na rôznych miestach Slovenska. Cieľom bolo podľa vyšetrovateľa páchanie predovšetkým korupčnej a ekonomickej trestnej činnosti s prvotným záujmom získania priameho, ale i nepriameho vplyvu na niektoré strategické subjekty v energetickom hospodárstve štátu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá