„Vyšetrovateľ sa mi mstí,“ tvrdí poslanec Linhart. Vraj nevedel, že je obvinený

  • V parlamente sedí ďalší poslanec s obvinením na krku
  • Reč je o Patrickovi Linhartovi zo strany Sme rodina
Poslanec strany Sme rodina - Patrick Linhart.
TASR/Martin Baumann
  • V parlamente sedí ďalší poslanec s obvinením na krku
  • Reč je o Patrickovi Linhartovi zo strany Sme rodina

Aktualizované 15.8.2022 o 17:26 o vyjadrenie poslanca Linharta.

Ďalší poslanec národnej rady čelí obvineniu. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk tentokrát obvinili poslanca strany Sme rodina Patricka Linharta. Po Martinovi Borguľovi je to už druhý poslanec klanu Borisa Kollára, ktorým sa zaoberá polícia.

Poslanec vraj o ničom nevie

Poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart (Sme rodina) podľa TASR nevie, že by čelil obvineniu. Považuje za absurdné, aby sa takúto informáciu dozvedal z médií. Poslanec to vyhlásil v reakcii na jeho obvinenie z prečinu krivého obvinenia, prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Vyšetrovateľ, ktorý sa mi dnes mstí, ma mal pôvodne zastupovať v mnou podanom trestnom oznámení, ktoré som podal za diskreditačnú kampaň vedenú proti mojej osobe. Toto vyšetrovanie tento vyšetrovateľ zmaril, a preto dnes žalujem štát,“ uviedol poslanec.

Linhart naďalej tvrdí, že policajt ho mal aj fyzicky napadnúť, za čo ho disciplinárne potrestala policajná inšpekcia. „Preto ma teraz šokuje, že som bol vraj obvinený na základe nejakého trestného oznámenia, vykonštruovaného týmto policajtom,“ skonštatoval Linhart. Ako zdôraznil, v tomto prípade ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa a o jeho osobnú pomstu. „Budem zvažovať právne kroky za účelové poškodzovanie môjho dobrého mena,“ doplnil.

Dva roky starý incident

Portál spomína, že aktuálne obvinenie poslanca súvisí s incidentom ešte z roku 2020. Kedy si Patrick Linhart zverejnil na sociálnej sieti status, že ho v Nových Zámkoch napadol policajt. Poslanec mal tohto policajta upozorniť, že nemá nasadené rúško. Na to malo prísť medzi mužmi k fyzickému ataku, pri ktorom si poslanec zranil ruku.

Linhart neskôr na zasahujúceho policajta podal trestné oznámenie, ktorým sa začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby. Vyšetrovanie tohto incidentu policajti na jeseň minulého roku ukončili.

Poslanec strany Sme rodina - Patrik Linhart.
zdroj: FB/Patrick Linhart

„Vo vami uvedenej veci nebola splnená skutková podstata trestného činu. Z uvedeného dôvodu bola vec Úradom inšpekčnej služby právoplatne ukončená a podľa Trestného poriadku postúpená na ďalšie disciplinárne konanie Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Nitre,“ potvrdila na jeseň minulého roka Zuzana Hrabovská z tlačového odboru ministerstva vnútra.

„Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Vzápätí sa však karta obrátila. A zasahujúci policajt podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie. Podľa troch zdrojov televízie Markíza mal vyšetrovateľ z Komárna poslanca Patricka Linharta obviniť koncom minulého týždňa. Stíhaný má byť z prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Dvaja obvinení v jednej strane

Obvineniu už pár mesiacov čelí aj Linhartov poslanecký kolega Martin Borguľa. Toho elitní policajti NAKA obvinili z podplácania ešte v apríli tohto roku. Jednalo sa o akciu s krycím názvom Inferno – 8. kruh. 

borguľa martin
zdroj: TASR/Michal Svítok

Portál zregionu.sk, ktorý o obvinení poslanca informoval, zistil, že elitný vyšetrovateľ bývalého poslanca bratislavského Starého Mesta viní zo zaplatenia 50-tisícového úplatku inému vyšetrovateľovi. Ten mal zabezpečiť, aby NAKA zamietla pod koberec Borguľove trestné stíhanie v súvislosti so zákazkami BVS.

Na Martina Borguľu malo byť totiž v roku 2018 podané trestné oznámenie za podozrenie, že ako mestský poslanec Starého Mesta ovplyvňoval zákazky Bratislavskej vodohospodárskej spoločnosti. Staromestský poslanec sa mal následne báť medializácie celej záležitosti.

Práve preto mal Borguľa osloviť vyšetrovateľa NAKA Mariána Kučerku, aby mu situáciu pomohol vyriešiť. Ten mal však poslanca neskôr začať vydierať, aby mu úplatok zaplatil. 

Zdroje: tvnoviny.sk, zregiony.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá