Nevieš nájsť svoje najlepšie ja? Vyskúšaj 7-dňovú výzvu z Nórska, ktorou prešlo už množstvo ľudí

 • V Nórsku sa objavila zaujímavá 7-dňová výzva s názvom „Hell Week“ podľa bestselleru od Erika Bertranda Larssena
 • Nenechaj sa týmto pekelným názvom odradiť, naozaj ti môže dať veľa
 • Jej cieľom je totiž znovu objaviť chuť do života, pochopiť význam tých najvšednejších vecí a zmeniť svoj pohľad na svet - to všetko za neuveriteľných 7 dní
nórsko tréning
Zdroj: Unsplash
 • V Nórsku sa objavila zaujímavá 7-dňová výzva s názvom „Hell Week“ podľa bestselleru od Erika Bertranda Larssena
 • Nenechaj sa týmto pekelným názvom odradiť, naozaj ti môže dať veľa
 • Jej cieľom je totiž znovu objaviť chuť do života, pochopiť význam tých najvšednejších vecí a zmeniť svoj pohľad na svet - to všetko za neuveriteľných 7 dní

7 základných pravidiel „Hell Week“
 1. Vstávaj o 5:00 ráno a do postele choď o 22:00.
 2. Zostávaj sústredený a dobre naladený po celý týždeň, pracuj naozaj tvrdo.
 3. Striktne sa drž nižšie uvedeného plánu.
 4. Buď pozitívny, plný energie a aktívny.
 5. Sledovanie televízie je absolútne zakázané. Rovnako ako sociálne siete a súkromné hovory počas pracovnej doby. Po nej si vybav, čo potrebuješ, avšak naozaj len tie nevyhnutné veci.
 6. Zahrň do svojho života fyzickú prácu alebo cvičenie.
 7. Celý týždeň sa stravuj zdravo: žiaden fast food, žiadne sladkosti.

Deň #1: Pracuj na svojich návykoch

Úspech spočíva aj v uvedomení si svojich silných a slabých stránok. Máš nejaké zlozvyky, ktoré ťa oberajú o čas a o energiu? Dnes je ten správny čas definitívne s nimi skoncovať. Tvoje úlohy pre dnešný deň teda sú:

 • Spíš si zoznam svojich dobrých a zlých návykov.
 • Urči si, ktoré chceš ďalej rozvíjať, a ktorých sa zbavuješ.
 • Popremýšľaj o zručnostiach, ktoré ti momentálne chýbajú a o tom, čo by si mohol ešte dnes spraviť pre priblíženie sa k nim.

zdroj: Unsplash

Deň #2: Postoj a koncentrácia

Úlohou druhého dňa je pomôcť ti zlepšiť schopnosť sústrediť sa a zaujať správny postoj k životu.

Postoj. Tvoje pocity významne ovplyvňujú to, či sa ti podarí uspieť – v čomkoľvek si želáš. Úspech je o postoji, ktorý k nemu zaujmeš. Sústreď sa preto na zaujatie pozitívneho postoja k svojmu životu a k veciam, o ktoré sa snažíš. Pýtaj sa tiež na to, čo by si mohol zdokonaliť, zlepšiť. Ako vo svojom pracovnom, tak aj v súkromnom živote.

Koncentrácia. Začni sa zaujímať o mindfullness, teda o umenie a schopnosť sústrediť sa v jednom momente len na jedinú vec – na tú, ktorú práve vykonávaš. Táto filozofia ťa zbaví zlých pocitov z minulosti a strachu z budúcnosti. Dôležitý je len prítomný moment, pretože jedine ten môžeš svojím konaním ovplyvniť.

Deň #3: Naplánuj si svoje ciele

Dnešok venuj časovému manažmentu, plánovaniu, stanoveniu si priorít a nastaveniu svojich cieľov. Nezabúdaj, že každý z nás má dostatok času, umením je vedieť ho efektívne využiť. Dobré plánovanie je založené na správnom určení si priorít. Tvojou úlohou na dnes je teda pokúsiť sa vytvoriť minimálne týždenný, ideálne mesačný plán, do ktorého zahrnieš všetko – prácu, záľuby, oddych, a to tak, aby bolo všetko v rovnováhe.

zdroj: Unsplash

Deň #4: Vystúp zo svojej komfortnej zóny

Štvrtý deň je z celej výzvy možno najmenej príjemným, no bude pre teba skvelou skúsenosťou. V tento deň totiž budeš musieť tvárou v tvár čeliť svojim obavám, nepríjemným veciam a ako bonus k tomu – nespať.

Len ty sám poznáš svoje strachy a obavy. Nikto nevidí, ako im čelíš a ako sa s nimi vyrovnávaš. Dnes však nastal ten deň, kedy sa im musíš postaviť čelom. Priznaj si, že si zaľúbený a vyjadri svoju lásku. Priznaj si, že dnes je ideálny pripustiť, že ťa práca nebaví a spísať výpoveď. Priznaj si, že ten nepríjemný rozhovor, ktorý už možno mesiace odkladáš, raz prebehnúť musí. Dnes máš teda dve možnosti. Ak je realizovateľné spraviť niektorý z týchto veľkých krokov ešte dnes, urob to. Ak to z nejakého dôvodu možné nie je (strach dôvodom nie je), dôkladne si naplánuj, ako a kedy tento krok spravíš. A urob ho čím skôr.

Ďalej sprav v tento deň niečo neobvyklé, na čo si sa už dlho odhodlával, no nikdy sa ti nechcelo. Choď si napríklad zabehať, dokonči nejaký projekt, alebo si uprac. Čím viac sa ti do niečoho nechce, tým lepšie. Tvoja sila totiž rastie priamo úmerne s odporom, ktorý musíš prekonať na to, aby si vystúpil zo svojej komfortnej zóny.

Nezabúdaj, že dnes nespíš. Máš teda dostatok času aj na beh, aj na dokončenie projektu, aj na upratanie.

Deň #5: Oddych a zotavenie

To bol včera deň, však? Keďže si nespal celú noc, dnes je čas na relax. Ráno si daj osviežujúcu sprchu a priprav si nejaké zdravé, chutné raňajky. Potom sa rozhodni, čo budeš robiť – vyber si niečo príjemné, čo si chcel spraviť už dávnejšie. Ak máš ešte dostatok energie, choď napríklad na nejaký výlet, ak nie, môžeš zájsť do kina na nejaký dobrý film alebo stráviť celý deň v posteli s dobrou knihou.

Deň #6: Buď šťastný

Šiesty deň je dňom, kedy by sa mala tvoja myseľ naplniť výhradne pozitívnymi myšlienkami – preto ten včerajší oddych. Intenzívne dnes pracuj na vytvorení si výhradne pozitívneho myslenia. Sústreď sa na pozitívne emócie – šťastie, vďaku, zdravie, hojnosť, vyrovnanosť… Táto úloha ti ukáže, ako veľmi spôsob tvojho myslenia ovplyvňuje to, čo sa s tebou deje. Pokiaľ tvoju myseľ „napadne“ nejaká negatívna myšlienka, okamžite sa ju snaž nahradiť niečím pozitívnym.

Deň #7: Odmena

Toto je posledný a najdôležitejší deň celej 7 dňovej výzvy. Popremýšľaj, ako sa cítiš a čo ti priniesla.

 • Čo nové si sa naučil?
 • Čo si si uvedomil?
 • Podarilo sa ti vstávať o piatej ráno a chodiť do postele o desiatej večer?
 • Dodržal si všetkých 7 základných pravidiel?
 • Zmenil sa tvoj pohľad na život?

V cieli tejto výzvy by si mal nadobudnúť nový, lepší pohľad na život a na seba samého. Ak si sa držal plánu, mal by si vidieť zmeny. Ak ich skutočne vidíš, dôležitým je aj posledný krok – odmeň sa. Dopraj si niečo, po čom túžiš už dlhší čas. Zaslúžiš si to.

Tip: pokiaľ sa rozhodneš pustiť sa do výzvy, odporúčame ti začať v utorok. V tom prípade totiž 4. deň – deň bez spánku pripadá na piatok, takže cez víkend budeš mať dostatok priestoru na regeneráciu.

zdroj: Unsplash

 

Zdroj: Zdroj: "Hell Week" podľa bestselleru od Erik Bertrand Larssen

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK