Vyskúšali sme, aké je to byť digitálnym nomádom v Bratislave

  • Pracovný stereotyp sme vymenili za pláž
  • Na jeden deň sme sa stali digitálnymi nomádmi v Bratislave
  • Malo to svoje plusy, no všetko nebolo celkom ideálne
_BBB9827
archív:Startitup
  • Pracovný stereotyp sme vymenili za pláž
  • Na jeden deň sme sa stali digitálnymi nomádmi v Bratislave
  • Malo to svoje plusy, no všetko nebolo celkom ideálne

Zo Slovenska sa pomaly stáva tropická krajina. S nekonečnými horúčavami prichádza nová téma, na ktorú sa môžeme sťažovať. Ten, kto patrí do skupiny stále pracujúcich, má len niekoľko možností ako sa vymaniť z nekonečného kola horúčav a pritom ešte aj stíhať deadliny od klientov. Najjednoduchším riešením je, samozrejme, klimatizácia, ale práve tento element vie často v kolektíve napáchať viac škody ako úžitku.

Niekoľko ľudí z nášho officu si minulý týždeň povedalo, že vymenia 20 stupňovú teplotu za vonkajšiu kanceláriu. Radi by sme povedali, že našim pracoviskom sa stala pláž pri oceáne, no bola by to len čiastočná pravda.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Naším cieľom bolo skúsiť, či sa môžeme stať digitálnymi nomádmi aj v centre Bratislavy, keďže nie každý z nás mal odvahu vycestovať napríklad na Bali. Podmienky, ktoré sme od nášho nového “pseudo-nomádčenia” vyžadovali, boli jasné: rýchly internet, voda, pláž, dobré jedlo, svieže drinky a pohodlné miesto v tieni, kde si otvoríme notebooky.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Našťastie, v Bratislave už nie je núdza o príjemné outdoorové miesta, sčasti aj coworkingy, kde sa dá relaxovať aj pracovať. Treba spomenúť novootvorenú pláž v Starom Meste na Fajnorovom nábreží, promenádu pri Eurovei alebo Magio Pláž.

Naše kroky viedli práve na posledné menované miesto, a teda na známu Magio Pláž na Tyršovom nábreží. Tá prešla príjemným vývojom, od miesta s pieskom pri Dunaji až po outdoorový coworking. V súčasnosti totiž ponúka internet, gastrozónu kde vybavíš stretnutia, ale aj program ktorý ti pomôže odreagovať sa po brainstormingu.

Pri bare nám namiešali výborné domáce limonády s ľadom. Usadili sme sa v Magio obývačke, kde sme začali vybavovať prvé telefonáty, písať články a robiť vizuály. Po splnení tých najdôležitejších vecí z ”to do” listu, sme sa chceli trochu odreagovať. Naše kroky preto viedli do Tech Lounge. Objavili sme tu virtuálnu realitu, prostredníctvom ktorej sme absolvovali jazdu na horskej dráhe, ktorá padla viac na uvoľnenie viac než vhod.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Je viac než jasné, že produktivitu podporuje aj chutné jedlo, čo coworkingu na pláži neuniklo a prispôsobili tomu jedálniček . V jedálnom lístku sme našli skvosty ako avokádovo-feniklový šalát s grilovaným lososom pripravovaný z čerstvého lososa. Tí, ktorí mali dobrý apetít aj v tridsiatkach si dali Fish & chips, burger či domáce vafle.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: Mágio pláž

Gastro zóna príde vhod aj všetkým tým, ktorí potrebujú na dennej báze riešiť stretnutia s klientmi. My sme tu vybavili niekoľko meetingov a všetky sa niesli v pohodovej atmosfére. Jediným problémom boli neustále sa lesknúce obrazovky na slnku. Na pravé poludnie nám neostávalo nič iné, iba sa stiahnuť do tieňa. Plus, ktorý nás úprimne potešil bol naozaj stabilný a rýchly internet, čo sa o Wi-Fi v rôznych kaviarniach nedá povedať.

Po gastro zážitku a niekoľkých kávach sme sa opäť vrátili do práce a do hory emailov. Tie však človek nevydrží riešiť donekonečna a po niekoľkých hodinách prišiel čas jogy, ktorá sa tu precvičuje každý deň. Určite ti dávame ako tip keď budeš mať najbližšie kreatívnu krízu, nedávaj si svoju siedmu kávu, ale zacvič si jogu. Ponaťahovať telo ti len prospeje, ale skutočné čaro jógy spoznáš po docvičení, keď si s čistou hlavou sadneš k zadaniu ktoré ti nejde vyriešiť už týždeň.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Teplota však stúpala čoraz vyššie a nás táto digitálna idylka začala trochu unavovať. Občas sme sa prichytili pri predstave klimatizovaného officu. Pravdou však zostáva, že tento náš výlet pseudo-digitálnych nomádov stál za to. Teda aspoň doobeda, kedy nebola teplota až taká vysoká a na pláži bolo len minimum ľudí.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Oplatí sa teda v Bratislave opustiť kancelársky stereotyp a vydať sa k brehom Dunaja? My si myslíme, že určite áno. Avšak posedieť si s notebookom na pláži je fajn skôr v doobedných hodinách, kedy tu nájdeš celkom príjemný workspace a nejde o boj o prežitie. Na pravé poludnie sú totiž pracovné podmienky dosť sťažené. Určite bude práca na pláži úplne iná “káva,” keď sa sem vydáš v bežný letný deň a nie ako my, v týždni, kedy sa topia aj ľadovce v švajčiarskych Alpách.

Zobraziť celú galériu (37)
zdroj: archív:Startitup

Magio Pláž bola síce naša prvá zastávka, no určite sa pôjdeme pozrieť aj na iné miesta v Bratislave, ktoré majú potenciál stať sa obľúbenou stanicou ľudí, ktorí môžu pracovať odkiaľkoľvek. 

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Telekom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech