Vyskúšané: Umelá inteligencia mi vytvorila itinerár dovolenky, vďaka čomu ušetrím stovky eur a veľa plánovania

  • Presný návod, ako ti vytvorí ChatGPT itinerár na výlet
  • Čo je dôležité dodržiavať pri plánovaní
  • Koľko dokážeš ušetriť vďaka umelej inteligencii
Umelá inteligencia ti dokáže naplánovať dovolenku za pár sekúnd
Umelá inteligencia ti dokáže naplánovať dovolenku za pár sekúnd Freepik/frimufilms
  • Presný návod, ako ti vytvorí ChatGPT itinerár na výlet
  • Čo je dôležité dodržiavať pri plánovaní
  • Koľko dokážeš ušetriť vďaka umelej inteligencii

Poznám málo ľudí v mojom okolí, ktorí by nemilovali cestovanie. Už len myšlienka na predĺžený víkend niekde v zahraničí, kde spoznáš nové miesta, ti zlepší náladu. Ale nie každý má v malíčku plánovanie dovoleniek. Niekto sa v detailnom itinerári vyžíva a všetko dopodrobna naplánuje ešte pred odchodom, iný tento bod programu radšej prenechávajú na partnerov alebo na kamarátov.

Čo ak by si ale nemusel už nič plánovať a prenechal podrobný itinerár plný tipov na výlety, ubytovanie a reštaurácie niekomu, koho máš doslova vždy po ruke a kto ti dokáže poradiť behom pár sekúnd. Ak si myslíš, že je to nedosiahnuteľné, si na omyle.

Reč je o ChatGPT, ktorý sa pomaly, ale isto stáva súčasťou každého človeka. ChatGPT je fascinujúci nástroj umelej inteligencie, ktorý dokáže generovať text v reakcii na rôzne výzvy a otázky.

Nepotrebuješ už zadávať rôzne kľúčové slová do Google prehliadača, stačí, keď umelej inteligencii dobre položíš otázku a ona za teba urobí všetku prácu. Ak ju vieš používať, stane sa tvojím najlepším osobným asistentom.

ChatGPT mi behom pár sekúnd naplánoval týždňovú dovolenku do obľúbenej destinácie

V tomto článku sa dozvieš presný návod, ako sa správne pýtať a ako sa dopracovať k podrobnému itineráru vďaka ChatGPT. Ak ide o výlet či dovolenku, ako bol aj môj prípad, musíš si odpovedať na nasledujúce otázky:

  • Kedy chcem ísť?
  • Koľko ľudí pôjde na vytúženú destináciu?
  • Čo ma na tej destinácii najviac zaujíma?
  • Aký mám rozpočet?

Ak tieto podmienky správne určíš a opýtaš sa ChatGPT, za pár sekúnd ti naplánuje celú dovolenku aj s cenami, aby si sa zmestil do zvoleného budgetu. V mojom prípade išlo o nasledujúce zadanie:

„ Naplánuj mi výlet v máji z Bratislavy do Talianska pre 2 osoby, na 1 týždeň. Navrhni mi, kde sa ubytovať, presné názvy ubytovaní aj s cenami, čo vidieť v danej destinácii, kam ísť na pamiatky, kde sa najesť, v akých reštauráciách s cenami za jedlo, v rozpočte 500 eur na jednu osobu, 1 000 eur dokopy pre 2 osoby.“

Písala som do chatu tak, aby to bolo pre AI čo najzrozumiteľnejšie. Radšej napísať pri každej veci, že chceš podrobné ceny, aby to urobila presne podľa tvojich predstáv. Za pár sekúnd mi doslova „vypľula“ itinerár, ktorý by si musel gúgliť niekoľko hodín, čítať rôzne blogy, alebo hľadať návrhy na miesta, ktoré navštíviť, na sociálnych sieťach.

Takto vyzerá týždňový itinerár podľa ChatGPT na výlet do Talianska

Keď sa pozrieš na výsledok, čo mi ChatGPT dala dokopy, sám uznáš, že tam nájdeš všetky známe miesta, ktoré sa oplatí v Taliansku na roadtripe spoznať. Samozrejme, ak máš ešte konkrétnejšie miesta a predstavu, stačí to zadať do ChatGPT a umelá inteligencia ti návrhy opraví hneď podľa tvojich požiadaviek.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá