Výsledkom budeš zrejme zhrozený. Vďaka tejto kalkulačke sa dozvieš, kedy na teba príde rad v očkovaní

  • Táto špeciálna kalkulačka bola vytvorená na Medical University of Warsaw
  • Pomôže ti zistiť, koľko ľudí sa ešte nachádza pred tebou, určí aj presný dátum
Omni kalkulačka
TASR/AP Photo/Alvaro Barrientos, Omni Calculator
  • Táto špeciálna kalkulačka bola vytvorená na Medical University of Warsaw
  • Pomôže ti zistiť, koľko ľudí sa ešte nachádza pred tebou, určí aj presný dátum

Medical Unversity od Warsaw sa rozhodla pomôcť Slovákom, aby sa zorientovali v očkovaní vo vlastnej krajine. Ponúka bezplatnú kalkulačku, ktorá ti na základe stanovených kritérií v aktuálnej vyhláške povie, kedy na teba v očkovaní príde rad.

„Slovensko síce spustilo 5. fázu očkovania proti COVID-19, ale vládna kríza a kríza v zdravotníctve spôsobili, že tisíce ľudí uvažujú o tom, kedy sa majú reálnu šancu zaočkovať. Preto sme spolu s doktorandkou medicíny na Medical University of Warsaw, Dominikou Miszewskou, vytvorili nástroj, ktorý pomáha zodpovedať túto otázku,“ vraví spoluautor Michał Wirchniański.

Jednoduchá a detailná

V rámci projektu Omni Calculator vznikla špeciálna kalkulačka radu na vakcínu proti COVID-19, ktorá je založená na kritériách určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19 zverejnených Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, konkrétne vyhláškou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 5. marca 2021.

Kalkulačka zohľadňuje vek a iné údaje, ktoré sú relevantné podľa predmetnej vyhlášky, a na ich základe ukazuje minimálny a maximálny počet ľudí v rade pred Vami. Ukazuje tiež termín, v ktorom najpravdepodobnejšie dostanete vakcínu, a dokonca aj porovnáva vládou predpokladané tempo očkovania so skutočným postupom.

„Vypočítal som, že môj kolega zo Slovenska, Jozef (36 ročný), má v rade pred sebou minimálne 768 765 ľudí. Podľa vládnych predpokladov to znamená, že prvú dávku by mal obdržať 4. 6. 2021 (podľa optimistického pohľadu),“ uvádza príklad fungovania kalkulačky Wirchniański.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech