Výsledok vyšetrovania Dankovej nehody je „za dverami“. Šutaj Eštok priblížil, kedy sa ho Slováci dočkajú

  • Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že verejnosť sa dozvie detaily o nehode už o niekoľko dní
  • Udalosť sa vraj stále vyšetruje
Na snímke zľava podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS) a poslanec NRSR Rudolf Huliak (SNS)
Predseda SNS Andrej Danko, TASR/Jaroslav Novák
  • Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že verejnosť sa dozvie detaily o nehode už o niekoľko dní
  • Udalosť sa vraj stále vyšetruje

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo uviedol, že predseda koaličnej SNS Andrej Danko je stále beztrestný preto, lebo „sa nehoda stále vyšetruje“. Vyjadril sa tak na margo nehody podpredsedu parlamentu, počas ktorej pred niekoľkými týždňami vrazil do semaforu. 

„Je to otázka niekoľkých dní,“ uviedol minister s tým, že verejnosť by sa mala čoskoro dozvedieť výsledok policajného vyšetrovania. Má byť zverejnený aj niekoľkostranný protokol. Očakáva, že

Minister vnútra tiež objasnil, že policajti, ktorí v daný deň nehodu riešili, boli potrestaní „výčitkou“. Išlo vraj a najmiernejší možný disciplinárny trest. „Výčitka je najnižší možný trest, aký sa dá urobiť, nezapisuje sa do žiadneho registra,“ povedal minister.

„Dozviete sa, v čom mohol byť postup policajtov iný,” dodal Šutaj Eštok. Andrej Danko narazil do semaforu 11. januára v bratislavskej Dúbravke. Z miesta nehody následne odišiel. Dychovej skúške sa podrobil až o 15 hodín neskôr.

Podľa poslanca Juraja Krúpu (SaS) by mohla byť záležitosť už doriešená, keby „sme si pred zákonom všetci rovní“. „Je to prejav papalášizmu, ako sa tu už týždne zaoberáme Andrejom Semaforovičom Dankom,“ dodal.

Ústavný súd rešpektuje, no má otázky

Šutaj Eštok sa vyjadril aj k téme zverejnenia Uznesenia Ústavného súdu k novele Trestného zákona v zbierke zákonov. Garantuje vraj, že zverejnená bude do 15. marca.

Minister sa vyjadril, že rozhodnutie ÚS rešpektuje, no zároveň vníma niekoľko „zvláštností“. Spomenul napríklad to, že médiá mali vraj o verdikte súdu informáciu skôr než politici.

Matúš Šutaj Eštok
zdroj: TASR/Dano Veselský

Horúcou témou je aktuálne aj stretnutie slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) s ruským šéfom diplomacie Sergejom Lavrovom. Šutaj Eštok toto stretnutie schvaľuje.

„Kroky, aby sa mier uskutočnil, musia mať nejakú postupnosť. Tak sa dohaduje mier, že len zbrojíme a nechceme sa s Rusmi stretnúť?” argumentuje minister a dodáva, že v strane Hlas Rusko stále považujú za jasného agresora. Ocenil však „suverénnu zahraničnú politiku“, ktorú podľa jeho slov na Slovensku konečne máme.

„Ak som vinný za to, že chcem mier, tak ma môžete odstreliť,“ dodal ďalej.

Podľa Krúpu robí Smer Slovensku v zahraničí hanbu. „Vy by ste sa mali premenovať zo strany Hlas na Súhlas,“ odkázal šéfovi rezortu vnútra. „Vnímajú ho ako proruského premiéra, nie ako suverénneho,“ vyjadril sa k predsedovi vlády Robertovi Ficovi.

Budú riešiť viacerých poslancov

Šutaj Eštok rozprával aj o tom, že polícia sa bude venovať aj činom iných poslancov. Mal tým na mysli bývalého poslanca parlamentu Tomáša Hellebrandta (PS), aj v prípade poslanca Jozefa Pročka (hnutie Slovensko).

„Bolo tam trestné oznámenie, pretože pan Hellebrandt ohrozil personál zdravotníkov v nemocnici,“ tvrdí Šutaj Eštok v súvislosti s podozrením, že bývalý poslanec šíril nákazlivú chorobu. Hellebrandt v minulosti uviedol, že sa dlhodobo lieči a infekčný byť nemohol.

V prípade Pročka bol podľa ministra tiež „zahájený proces“ v súvislosti s podozrením na obťažovanie. To totiž podľa neho ohlásili exposlankyne Romana Tabák aj Katarína Hatráková.

„Hovorí sa o tom, že pá Heger tajil, že jeden z poslancov od Igora Matoviča obťažoval svoja kolegyne,“ uviedol Šutaj Eštok. Zároveň doplnil, že zákon bude platiť pre každého. „Aj pre rôznych úchylákov, aj pre poslancov,“ dodal Šutaj Eštok.

Zdroj: Na telo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá