Vyšší plat a nižšie ceny: Krajiny, v ktorých zarobíš viac ako u nás, ale prežiješ s nižšími nákladmi

  • Ak túžiš po cestovaní a živote v zahraničí, no bojíš sa ceny, nezúfaj
  • Existujú krajiny, kde kráľovsky zarobíš, ale náklady sú tu nižšie než u nás
cestovanie, plat, expat, slovensko
Ilustračná snímka, Pixabay/Pexels
  • Ak túžiš po cestovaní a živote v zahraničí, no bojíš sa ceny, nezúfaj
  • Existujú krajiny, kde kráľovsky zarobíš, ale náklady sú tu nižšie než u nás

Určite si už aj ty vo svojom okolí počul „hundrať“ ľudí, ako sa máme na Slovensku zle. Povedzme si na rovinu, že tak zlé to zas vo veľa prípadoch nie je, no na druhej strane existujú krajiny, kde si ľudia žijú skutočne kráľovsky. Nie je to však len pre podstatne vyššie platy, ale aj preto, že základné náklady na život sú tam nižšie ako u nás.

Pokiaľ máš v sebe dobrodružného ducha a už sa ti v hlave rysuje otázka, či neskúsiť život aj za našimi hranicami, práve pre teba bude vhodný náš zoznam krajín, kde si budeš môcť zarobiť pravdepodobne viac ako na Slovensku, avšak tvoje mesačné výdavky na život budú menšie.

Ako sme už naznačili, keď porovnáme príjmy a výdavky na Slovensku s viacerými inými krajinami, zistíme, že štatisticky sa máme pomerne dobre. Napríklad podľa portálu Expatistan sa cena života v Bratislave pohybuje na veľmi podobnej úrovni ako vo Varšave, Budapešti či v Sofii.

No predsa len mnohí z nás pravidelne snívajú o zahraničných dobrodružstvách a túžia po spoznávaní sveta. Slováci, ktorí chcú utiecť pred svojou rutinou, pritom netušia, že takéto rozhodnutie vôbec nemusí byť pridrahé. Stačí si len vybrať správnu krajinu.

Je dôležité poznamenať, že životné náklady sa môžu líšiť v závislosti od toho, kde v rôznych krajinách žiješ, a taktiež od životného štýlu, ktorý sa v nich rozhodneš viesť. Preto je vždy dobré urobiť si prieskum a pred rozhodnutím dôkladne zvážiť svoje možnosti.

Prinášame ti zoznam destinácií, kde máš šancu žiť skutočne kráľovský život.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Expatistan, World Data, Go Abroad, Numbeo, Profesia, Numbeo, TASR, Redakcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá