Vytečená práčka alebo zničené poistky: Ako nájsť spoľahlivého majstra v mori podvodníkov?

 • Opravy domácnosti v minulosti častokrát viedli k škodám, doba sa však zmenila. Dnes si ľudia volajú odborníkov
 • Veľký pozor treba dávať na podvodníkov, skrývajú sa najmä na sociálnych sieťach a inzertných portáloch
 • Ako nájsť kvalifikovaného majstra, ktorý vyrieši problém rýchlo a bezpečne?
HM
unsplash / Matúš Majer / Startitup
 • Opravy domácnosti v minulosti častokrát viedli k škodám, doba sa však zmenila. Dnes si ľudia volajú odborníkov
 • Veľký pozor treba dávať na podvodníkov, skrývajú sa najmä na sociálnych sieťach a inzertných portáloch
 • Ako nájsť kvalifikovaného majstra, ktorý vyrieši problém rýchlo a bezpečne?

Dnešná uponáhľaná doba si vyberá svoju daň. Ľudia sú vyťažení prácou a vo svojom voľnom čase sa chcú naplno venovať rodine alebo svojim záľubám. Najmä muži, ktorí zastávajú manažérske pozície chcú mať v pohodlí domova kľud a a nechcú riešiť rôzne problémy spojené s opravami. 

V takýchto prípadoch si radšej objednajú službu majstrov, ktorí to za nich spravia. Je to výhodné najmä z toho hľadiska, že šetria svoj čas a môžu sa venovať svojím hobby, rodine alebo priateľom. Zároveň nemusia riešiť opravy, na ktoré nemajú potrebné náradie a hlavne ani relevantné skúsenosti – chcú sa vystríhať prípadnej katastrofe a následným škodám ako vytopenie vodou, či nesprávne opravenej elektrine. 

Podľa portálu hodinovymanzel.sk si majstrov na rôzne opravy volajú aj slobodné alebo rozvedené ženy, ktoré potrebujú opraviť veci v domácnosti a nepoznajú mužov, ktorí by im vedeli pomôcť. Vtedy hľadajú vhodného profesionála, ktorý príde čo najskôr a zachráni celú situáciu.

zdroj: Matúš Majer/Startitup

Hľadanie pomoci majstrov cez odporúčania alebo na internete?

Keď sa muži, ale aj ženy rozhodnú takéto situácie vyriešiť, stýkajú sa s mnohými problémami. Zväčša sa pýtajú kolegov v práci na kontakty na dobrých majstrov alebo hľadajú odpoveď na ich otázku na sociálnych sieťach. Ak nedostanú relevantnú odpoveď, tak použijú internetové vyhľadávače, kde je množstvo inzerátov. 

Z takej veľkej ponuky kliknú na pár odkazov a snažia si vybrať najvhodnejšieho majstra. Vtedy nastáva problém. Zavolajú na 10 telefónnych čísel, z ktorých takmer polovica majstrov nezdvihne, traja nemajú čas, ale našťastie sa jeden nájde, ktorý príde vyriešiť opravu.

Nekvalifikovaní majstri a vymyslené ceny

Keď majster príde do domu, už prvý pocit majiteľov je zlý. Nie sú spokojní, že púšťajú niekoho cudzieho do ich bytu. Navyše pri vstupe sa ani nevyzuje, páchne a nepríjemný pocit pretrváva. Majster začne montovať pokazenú vec, ale majiteľ mu nemôže nič povedať, pretože pri akejkoľvek poznámke je majster nepríjemný. 

Stáva sa, že nemá ani nepotrebné náradie na opravu a zároveň majiteľ bytu alebo domu mu pri oprave musí pomáhať. Po skončení si majster vypýta premrštenú cenu za odvedenú robotu, ale majiteľ bytu sa po tejto negatívnej skúsenosti nesnaží ani cenu vyjednať a je radšej, že už odíde. 

zdroj: Unsplash / Tim Gouw

Druhý deň po oprave začne toaleta znovu tiecť. Majiteľ opäť volá majstrovi, no ten mu už ani nezdvíha telefón a ani sa nikdy neozve. V tomto prípade majiteľ bytu si musí svojpomocne opraviť toaletu, pretože nechce opäť volať cudzích majstrov, ktorí majú zle odvedenú robotu.

Takáto skúsenosť je reálna a bohužiaľ častá. Ľudia sa potom obávajú si zavolať majstra z internetu, pretože pocit frustrácie, znechutenia z odvedenej roboty, beznádeje a bezradnosti sú ešte väčšie. Tieto pocity podčiarkujú aj skutočnosti, že si musia problém nakoniec opraviť sami. 

Našťastie existuje riešenie z bezvýchodiskovej situácie

Slovenská firma Hodinový Manžel si je plne vedomá takýchto negatívnych skúseností od rôznych zákazníkov a rozhodla sa to riešiť tak, že najväčšou prioritou pre nich je spokojnosť zákazníka. Výhodou je, že Hodinový Manžel ponúka riešenie ihneď.

Pre mnoho ľudí hodinový manžel evokuje domácich kutilov, ale Hodinový Manžel ponúka profesionálov a odborníkov z rôznych odvetví. Každý z nich zložil odborné skúšky, má rôzne certifikáty, ale aj odbornú prax.

Zastrešujú takmer všetky remeslá – od klasických opráv hodinového manžela, cez elektrikára, vodoinštaletéra, plynára, kúrenára, maliarskych prác, otvárania zabuchnutých dverí, záhradných prác, upratovania, ale dokonca aj IT služby na opravy počítačov a softvérov. Stačí iba zavolať na jedno číslo a call centrum prepojí zákazníka s daným odborníkom. 

zdroj: Matúš Majer/ Startitup

Služby Hodinového Manžela sú rýchle, jednoduché na použitie a navyše sa nestanú vyššie spomínané problémy s pofidérnymi majstrami, keby si ich objednali. Naviac sa s Hodinovým Majstrom šetria zákazníkom peniaze, energia, ale aj nervy a čas.

 • Hodinový Manžel vybral spomedzi viac ako 3 000 majstrov na Slovensku tých najspoľahlivejších
 • Stačí zavolať na jedno číslo a Hodinový Manžel má spoľahlivého majstra na každý problém
 • Cena za prácu je vždy primeraná a nestane sa, že zákazník by mohol byť cenou zavádzaný 
 • Majster vie prísť a vyriešiť problém takmer ihneď – Hodinový Manžel má zákaznícku linku 24/7 
 • Jednotliví majstri sú experti vo svojom obore, vždy majú so sebou potrebné náradie, chodia na čas, sú priateľskí, ľudskí a slušní
 • Klienti v prípade reklamácie opráv majú záruku, že majstri zdvihnú telefón a vyriešia všetko k ich spokojnosti

Skúsenosti s Hodinovým Manželom sú na nezaplatenie

Celková spokojnosť klientov je s Hodinovým Manželom úplne iná ako mali v minulosti s bežnými majstrami. Pre mnohých ľudí sú služby Hodinového Manžela doslova zážitkom.

Ich cesta je rovnaká iba s jedným rozdielom, že teraz nesiahne po „bežnom majstrovi“, ale po Hodinovom Majstrovi, ktorý sa mu už na prvý pohľad zdá spoľahlivý – na základe odporúčaní a webovej stránky. Zavolajú na uvedené telefónne číslo, kde im ihneď zdvihne telefón príjemný hlas z call centra Hodinového Manžela. 

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Na linke ho ubezpečia, že sa dovolal správne a povedia mu, že mu do pár minút posielajú spoľahlivého majstra. Zákazník sa poteší a súhlasí. Opäť si ešte raz prezrie ich webovú stránku, referencie, ale aj sociálne siete aby sa ubezpečil, že urobil správne.

Aj napriek tomu je v neistote, pretože už má za sebou niekoľko negatívnych skúseností. Vzápätí mu volá majster naspäť, predstaví sa a povie, že volá z Hodinového Manžela. Následne sa majster pýta na rozsah problému a dohodnú sa na termíne opravy. Majster prichádza v dohodnutý deň, všetko je v poriadku – majster nepáchne, je príjemný, usmiaty, priateľský a profesionálny. 

Po oprave si majster vypýta dohodnutú cenu, ktorú zákazník vníma ako primeranú ku kvalitne odvedenej práci od majstra. Zákazník sa teší z opravy a odporúča Hodinového Manžela vo svojom okolí. Po oprave sa vracia do svojho bežného života – bez akéhokoľvek problému a diskomfortu, ktorý mal predtým v domácnosti. 

Recenzie hovoria za všetko

To, že si zákazníci obľúbili služby Hodinového Manžela hovoria aj stovky recenzií, ktoré sú písané ich spokojnými zákazníkmi. 

 • „Majstri z Hodinového Manžela sú neskutočne, promptní, fundovaní, slušní a milí za výbornú cenu.“
 • „Využila som službu Hodinového manžela. Myslím si, že každá manželka by bola nesmierne rada keby po prosbe nasledoval rýchly a poriadny výkon. Potrebovala som vytepovať sedačku, zavolala som a za krátku dobu sa objavil milý pán, ktorý mal skvelý prístup, pracoval kvalitne a precízne. Dbal na dobre odvedenú a čistú prácu. Bola som s jeho prácou veľmi spokojná. Cena bola primeraná a určite ho opäť zavolám.“
 • „Práca ma veľmi milo prekvapila – potrebovali sme spíliť strom v havarijnom stave – rýchlosť, spoľahlivosť, ochota, slušnosť, platilo všetko na čom sme sa dohodli. “
 • „S prácou pána, ktorý mi pokladal parkety som spokojná. S komunikáciou, dochvíľnosťou, ochotou a s prevedením práce som spokojná a môžem odporúčať. Využitie Hodinového Manžela je perfektné. Nemusím sa namáhať hľadať niekoho schopného, stačí len napísať a hneď mám všetko vybavené.“
 • „Ihneď po kontaktovaní a zadaní na webe prišla SMS s kontakom na majstra. S pánom som bola extrémne spokojna. Sadol mi aj povahovo – aj sme sa porozprávali. Čo sa týka práce, tak všetko na jednotku, všetko spravil tak, ako som chcela a mal aj vlastné komponenty, ktoré k veciam chýbali. Časovo sa mi prispôsobil. Vŕtal mi niekoľko vecí do kachličiek a zapájal dve svetlá. Za všetko som zaplatila 120 €, čo je primeraná cena pre profesionála. V budúcnosti sa na vás veľmi rada opäť obrátim.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech