Vytvor najlepšiu aplikáciu, ktorou pomôžeš obmedziť výpadky elektrickej energie

  • Už 14. a 15. júna sa v Bratislave uskutoční mimoriadne zaujímavý hackathon
  • Bude riešiť vplyv extrémneho počasia na výpadky elektrickej energie
ZSE
  • Už 14. a 15. júna sa v Bratislave uskutoční mimoriadne zaujímavý hackathon
  • Bude riešiť vplyv extrémneho počasia na výpadky elektrickej energie

Účastníci budú môcť súťažiť v dvoch kategóriách a pracovať s unikátnymi dátami, ktoré poskytne hlavný partner hackathonu Západoslovenská distribučnáSlovenský hydrometeorologický ústav. Je to jedinečná výzva tohto typu a rozsahu organizovaná na Slovensku.

Dve výzvy

Všetci budú mať k dispozícii anonymizovaný set dát od 230 000 zákazníkov, u ktorých boli v čase od apríla 2017 do marca 2018 zaznamenané výpadky elektrickej energie spôsobené vplyvom počasia.  Zároveň Slovenský hydrometeorologický ústav poskytol údaje o počasí v danej lokalite.

V rámci základnej výzvy budú všetky tímy navrhovať dashboard, ktorý zobrazí poruchy dodávok elektrickej energie, spôsobené extrémnym počasím. Účastníci, ktorí sa zapoja aj do druhej výzvy, budú navrhovať notifikačný systém s opatreniami pre koncového zákazníka. Tento systém by mal na základe historických dát o poruchách a meteo dátach, odporučiť zákazníkovi, ako aj distribútorovi opatrenia ma obmedzenie najzávažnejších porúch v budúcnosti.

zdroj: ZSE

Študenti aj profesionáli

EnergyHack je určený pre všetkých, ktorých baví analytika, funkčný dizajn a transparentnosť, stretnú sa na ňom developeri, grafickí dizajnéri, programátori a data analytici. Účastníci nemusia mať interné informácie a vedomosti, výhodou je, že majú skúsenosti z iných oblastí a na situáciu sa pozrú inak.  Hackathon ponúka účastníkom aj možnosť spolutvoriť trendy a navrhovať riešenia, ktoré je možné reálne využiť v praxi.

zdroj: ZSE

zdroj: ZSE

Registráciu spustil organizátor hackathonu Impact HUB Bratislava a prebieha do 13. 6. 2019 na stránke http://energyhack.sk. Do súťaže je možné prihlásiť sa ako už sformovaný tím alebo jednotlivec. Týmto chcú organizátori nechať priestor aj šikovným študentom s čerstvými nápadmi, ktorí sa môžu pridať priamo na hackathone k tímom.  

Západoslovenská distribučná organizuje takéto podujatie už tretíkrát. S viacerými účastníkmi predchádzajúcich ročníkov aj naďalej spolupracujeme na realizácii konkrétnych projektov.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech