Vyvaľovanie sa na pláži či odvolávanie vlády. Poslancov sme sa pýtali, či cez leto seknú s robotou

  • Poslancov čakajú parlamentné prázdniny
  • Pýtali sme sa ich, či počas dovolenkového obdobia zavesia politiku na klinec
Tabák úsmev nrsr plénum Pellegrini
Startitup/Dominik Bízik
  • Poslancov čakajú parlamentné prázdniny
  • Pýtali sme sa ich, či počas dovolenkového obdobia zavesia politiku na klinec

Poslancov čoskoro čakajú parlamentné prázdniny, čo v praxi znamená, že brány národnej rady, ak nebude žiadna mimoriadna schôdza, sa na približne dva mesiace zatvoria.

Bežný Slovák si vie dvojmesačnú dovolenku predstaviť len sotva, zákonodarcov sme sa tak opýtali, či v lete seknú s robotou, alebo sa budú naďalej venovať poslaneckej agende aj v letných horúčavách.

Pellegriniho čaká referendum aj potulky po Slovensku

Expremiéra Petra Pellegriniho sme si odchytili počas aktuálneho rokovania parlamentu. Rovno sme sa ho teda opýtali, či si chystá na dva mesiace vyložiť nohy na stôl a zavesiť počas prázdnin poslanecký džob na klinec. „Hoc by som si to veľmi želal, no pár rokov už nemám tento luxus,“ priblížil na úvod bývalý šéf vlády a líder Hlas-SD.

Pokračoval s tým, že čas letnej sezóny určite strávi aj dovolenkou, no ešte nemá vybraný konkrétny termín. „Sú pred nami komunálne voľby, ľudia si veľmi želajú, aby som navštívil spolu s kolegami rôzne regióny Slovenska a rôzne podujatia po mestách a obciach,“ opísal bývalý smerák.

Okrem domácich služobiek čaká Pellegriniho stranu aj ďalšia iniciatíva, ktorou by chceli rozkývať ministerské stoličky pod šéfmi rezortov vlády Eduarda Hegera. 

„V strane sa budeme venovať aj zberu podpisov pod petíciu za predčasné voľby, takže tej roboty na leto vyzerá byť naozaj dosť,“ podčiarkol Pellegrini.

Stančíka more neláka, pretože je slané, Tabák bude v strehu

Andrej Stančík z klubu Obyčajných ľudí taktiež prezradil, že politikou bude žiť aj počas dovolenkovej sezóny. „Navyše nemám rád more, pretože je slané, takže k moru nepôjdem. Dovolenky teda budú možno nejaké mestá, ale neplánujem byť dlho preč a plánujem sa aktívne zapájať do politického života,“ prezradil poslanec vo farbách hnutia Igora Matoviča.

Na letné plány sme sa opýtali aj poslankyne Romany Tabák, ktorá nedávno dostala padáka z klubu Obyčajných ľudí. Jeho rady musela opustiť potom, čo nehlasovala so zvyškom klubu v súvislosti s možnou väzbou Roberta Fica.

Neplánujem dovolenkovať, budem k dispozícii, ak budú nejaké mimoriadne schôdze. Mám naplánované nejaké výbory, tenisové kempy. Odkedy mám dieťa, ani neviem, čo to znamená dovolenkovať,“ vypichla zo svojho letného programu Tabák.

Tabák prezradila, že častokrát sprevádza interiérmi národnej rady aj rôzne exkurzie. Špeciálne, ak sa chcú študenti poprechádzať zákutiami parlamentu, môžu poslankyňu kontaktovať na jej oficiálnom maile.

Práve známa tvár národnej rady nám nedávno opísala, kam sa jej parlamentná budúcnosť po „vyhadzove“ z Matovičovho klubu bude uberať. 

Halgašová s robotou nesekne

Liberálka Jarmila Halgašová taktiež nevidí ružovo, že by dovolenkové obdobie strávila len s vyloženými nohami a sekla by s poslaneckou robotou.

„Určite nesekneme. Ak si zoberiete iné, respektíve predchádzajúce vlády, tak od roku 2020 sme neprázdninovali. Ak si pamätáte, tak v roku 2020 sme pracovali nonstop, do noci a aj celé leto. Rovnako to bolo aj minulý rok. Tento rok sa vôbec nechystám na nejaké parlamentné prázdniny. Budeme riadne chodiť do práce a pripravovať sa na september,“ upozornila saskárka.

Podľa Halgašovej bude zvolaná počas letných mesiacov na podnet opozície mimoriadna schôdza týkajúca sa odvolávania ďalších členov vlády. Aj to bude podľa poslankyne jeden z dôvodov, prečo zákonodarcovia budú musieť prekročiť parlamentný prah aj počas prázdnin.

„Aj tak bude mimoriadna schôdza, pokiaľ ide o odvolávanie vlády, ak mám správnu informáciu, ale aj bez ohľadu na to, či bude alebo nebude, budem chodiť do práce. Mojou prácou ale nie je len parlamentná kancelária, ale aj celé Slovensko,“ opísala saskárka.

Dodala, že má v pláne sa vybrať na cesty práve po našej krajine. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá