„Vyvraždím heterosexuálov, ženy, k**otov“ na Spišskom trhu. Vyhrážky už rieši polícia

  • Polícia priznala, že rieši vyhrážky masovou vraždou
  • Podľa všetkého ide o vyhrážky pod youtubeovým videom
Polícia SR
TASR/Jakub Kotian, FB/Polícia SR
  • Polícia priznala, že rieši vyhrážky masovou vraždou
  • Podľa všetkého ide o vyhrážky pod youtubeovým videom

Strážcovia zákona na Slovensku riešia nezvyčajný prípad. Na sociálnych sieťach sa totiž objavilo video, pod ktorým mal autor publikovať brutálne vyhrážky.

Polícia zmienku o prípade zverejnila na Facebooku. S viacerými informáciami o škandálnych vyhrážkach v komentároch pod statusom prišli používatelia sociálnej siete. 

Hrozba útoku

„Ubezpečujeme verejnosť, že polícia sa týmito informáciami vážne zaoberá. Prijali sme opatrenia s cieľom chrániť občanov a predchádzať ohrozeniu ich životov a zdravia. Viac informácií v tejto chvíli nebudeme zverejňovať,“ uvádza polícia.

„Informovali nás o hrozbe útoku, ktorá sa objavila na sociálnej sieti YouTube. Podľa nej sa neznámy páchateľ vyhrážal možnosťou zabitia stoviek návštevníkov trhu. Okamžite sme sa skontaktovali s policajnými zložkami, ktoré prípad vyšetrujú. Čakáme na ich kroky a závery,“ uviedol primátor mesta Spišská Nová Ves Pavol Bečarik.

Podľa primátora sa Spišský trh 2022, ktorý sa má uskutočniť 14. až 17. júla, rušiť ani presúvať nebude.

Dva roky sme nemohli uskutočniť najväčší jarmok na Slovensku pre pandémiu a podobné hrozby nemôžu akciu v žiadnom prípade ohroziť. Tak, ako v doterajších ročníkoch, i tentokrát v spolupráci s Policajným zborom Slovenskej republiky urobíme všetko pre to, aby sme ochránili našich obyvateľov a návštevníkov jedného z najpopulárnejších trhov na Slovensku,“ uzavrel Bečarik.

Komentujúci prišli s informáciami

Jeden z používateľov pod statusom polície „nadhodil“ v diskusii otázku, o ktoré video má vlastne ísť. Vyrojilo sa tak pod príspevkom viacero „barličiek“, s ktorými prišli užívatelia. Vo väčšine prípadov poukázali na „hudobné“ video na YouTube, pod ktorým mal pôvodne autor publikovať riadky plné nenávisti a šialených vyhrážok. Autor tak spomínal vyvraždenie ľudí na spišských trhoch.

„Pri masovej vražde vyvraždím čo najviac cigáňov, žien, hlavne ženy, keďže to je podradné pohlavie, nenávidím heterosexuálov, tak ich vyvraždím,“ stálo podľa „screenshotov“ užívateľov Facebooku na YouTube.

Hrozba vraždou ako marketingový ťah?

Autor taktiež mal prízvukovať, že „song“ máme brať ako „štart pretekov či sa dostanem ku Spišským trhom a vyvraždím koko**v“.

Ak si ale teraz klikneš na spomínané video, vyhrážky už pod ním nenájdeš, ale len záhadný odkaz: „Nijaká masová vražda sa nekoná. Všetko to bol marketingový ťah. Všetko bolo falošné“.

Zdroje: FB/Polícia SR, SITA, Youtube

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá