Vyzbierali státisíce eur, aby kúpilii zoo a vypustili zvieratá späť do prírody. Ich plány sú však oveľa väčšie

  • Pôvodnú cieľovú sumu 600-tisíc eur sa podarilo prekonať už v piatok
  • Zoo by sa mala postupne premeniť na záchrannú stanicu pre zvieratá
BeFunky-collage-9
Pexels/unsplash.com
  • Pôvodnú cieľovú sumu 600-tisíc eur sa podarilo prekonať už v piatok
  • Zoo by sa mala postupne premeniť na záchrannú stanicu pre zvieratá

Franczúskej organizácii na ochranu zvierat sa v internetovej zbierke podarilo za niekoľko dní vyzbierať viac ako 670-tisíc eur. Organizácia chce kúpiť zoologickú záhradu a následne vypustiť čo najviac zvierať späť do prírody. Následne zrušia zoo a vybudujú namiesto nej záchrannú stanicu pre pašované zvieratá.

Organizácia sa rozhodla kúpiť zoo v obci Pont-Scorff, ktorá leží asi sto kilometrov juhovýchodne od Brestu. V záhrade žije v súčasnosti asi 560 zvierat, vrátane levov, slonov, žiráf, vlkov a červených pánd.

Na jedinečný projekt prispeli aj známe osobnosti

Zbierku na crowdfundingovej stránke GoFundMe vytvorila organizácia Rewild pred týždňom a počas niekoľkých dní do nej prispelo vyše 1400 ľudí. Pôvodnú cieľovú sumu 600-tisíc eur sa podarilo prekonať už v piatok a teraz je na konte zbierky viac ako 670-tisíc eur.

Zbierku podporilo aj niekoľko francúzskych celebrít, napríklad herec Pierre Niney. Sumou 250-tisíc eur do nej prispel aj podnikateľ Marc Simoncini. Ochrancovia zvierat mali pôvodne čas do konca mája budúceho roka, kedy mal súčasný majiteľ predať zoo.

Hovorkyňa organizácie Rewild uviedla, že potom, čo zoo kúpia, bude najprv nutné zlepšiť životné podmienky stoviek zvierat, ktoré v nej teraz žijú. „Všetky zvieratá sa tiež podrobia zdravotnej prehliadke,“ dodala.

Záujemcovia však budú môcť do crowdfundingovej zbierky prispievať aj naďalej. Rewild totiž bude musieť spočiatku zoo prevádzkovať v súčasnej podobe a náklady na mesačnú prevádzku zariadenia odhadujú na 100-tisíc eur.

Postupne chce Rewild vybudovať v zoo reštaurácii a informačné centrum a všetky zvieratá, u ktorých to bude možné, vypustiť späť do voľnej prírody. Zoo by sa potom mala postupne premeniť na záchrannú stanicu pre zvieratá, ktoré francúzski colníci zabavia pašerákom.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK