Ako vyzerá ideál „normálneho“ človeka dnešnej doby?

  • Možno si si niekedy želal, aby si bol viac „normálny“. Alebo ti to možno želali iní. Ako však taký „normálny“ človek vyzerá? Aké sú jeho vlastnosti, ako sa správa? A hlavne, chceš ním naozaj byť?
izba1
  • Možno si si niekedy želal, aby si bol viac „normálny“. Alebo ti to možno želali iní. Ako však taký „normálny“ človek vyzerá? Aké sú jeho vlastnosti, ako sa správa? A hlavne, chceš ním naozaj byť?

Normálny človek dosahuje ciele, ktoré si zaumieni

Normálni ľudia majú jasnú predstavu o svojej profesijnej dráhe. Smerujú z presne určeného bodu A do presne určeného bodu B. Ich práca je dobre platená a nie je v nej priestor na žiadne zaváhanie či zlyhanie.

Z toho dôvodu sa necítiš dobre, ak máš aktuálne prácu, ktorá ťa nenapĺňa a ani nie je dobre ocenená. To predsa v dnešnej spoločnosti nie je normálne. Viac normálne, no stále nie úplne je rozhodnúť sa pôsobiť  napríklad ako freelancer. Čo ak stratíš klientov? Čo ak dlhodobo ochorieš? Mal by si splynúť s davom a nájsť si prácu, ktorá začína o 8:00 a končí 16:30. Tak je to predsa normálne.

Vo svete, kde sa na obálke každého časopisu prezentuje len úspech, nie je ľahké zlyhať. Vysoké očakávania spoločnosti ti v prípade zlyhania môžu dodať pocit menejcennosti. Úspech ťa zaradí do „normálnej spoločnosti“, do ktorej neúspech nepatrí.

Normálny človek nikdy nespraví žiaden prehrešok voči svojmu zdraviu

Normálni ľudia milujú zeleninu a nikdy nepodľahnú pokušeniu dať si fast food. Taktiež majú dokonale zostavený tréningový plán, ktorý dodržiavajú s absolútnou presnosťou.

Normálny muž má skvele vypracované telo, normálna žena nemá žiadne vrásky a vždy je dokonale nalíčená. Normálni ľudia jednoducho dosiahli dokonalosť, a to bez toho, aby sa o to snažili.

Takže, nie je úplne normálne, ak zješ večer pri televízii krabičku sušienok, alebo ak si do potravín zájdeš v teplákoch. Nikdy nenechávaj svoju dokonalosť a štýl doma. Inak do normálnej spoločnosti nezapadneš.

the-kitchen-lunch-milk-cookies-7

Zdroj: milkandcookiessa.files.wordpress.com

Normálny človek nie je nikdy smutný, naštvaný ani sklamaný

Dnešná spoločnosť mnohokrát spochybňuje aj najzákladnejšie ľudské pocity. Ak pociťuješ hnev, sklamanie či inú negatívnu emóciu, pravdepodobne nie si dostatočne spirituálne-éterická bytosť na to, aby si sa s týmito démonmi svojej mysle vyrovnal. Tak, ako to normálni ľudia robia.

Samozrejme, každý tvoj neúspech je výhradne len tvojou chybou. Prišiel si o prácu? Prišiel si o lásku svojho života? Bol tvoj dom zaplavený? Zistili ti nejaké závažné ochorenie? Žiaľ, jediný problém je v tom, že tvoje myslenie nebolo dostatočne pozitívne nato, aby si sa týmto situáciám vyvaroval. Normálny človek totiž myslí výhradne pozitívne a tak si do života priťahuje výhradne pozitívne veci.

Normálny človek má len dokonalé vzťahy

Každý normálny si človek si predsa vychádza rovnako dobre s každým. Jeho vzťahy sú nadpriemerne dobré s každým jedným kolegom a s každým jedným členom jeho rodiny.

Čo je možno najdôležitejšie, normálny človek má po svojom boku milujúcu osobu. Tou je zahŕňaný neskonalou láskou, ktorá dokáže preniesť aj povestné hory.

Zo skupiny normálnych ľudí sa teda automaticky vyčleníš tým, ak sú tvoje pracovné alebo rodinné vzťahy z akéhokoľvek dôvodu naštrbené. Vstupenku do klubu normálnych ľudí definitívne strácaš aj v prípade rozchodu, či v najkatastrofickejšom prípade rozvodu s vyššie spomínanou milujúcou osobou. Normálny človek predsa v akomkoľvek nefungujúcom vzťahu radšej zotrvá, než by naňho mala spoločnosť ukazovať prstom.

maxresdefault

 

Zdroj: youtube.com

Normálny človek žije v dokonalej domácnosti

Normálni ľudia žijú v upravených a krásnych príbytkoch. Každý deň majú navarené a ich domácnosť sa neustále skvie čistotou. Ich interiér je popretkávaný najmodernejšími bytovými doplnkami.

Fotograf pre časopis venujúci sa bývaniu by ich domácnosť mohol navštíviť v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu, no nikdy by nenašiel špinavé misky, šmuhy od zubnej pasty na zrkadle, či plný bielizňový kôš.

Na záver…

Ako určite vieš, mnoho ľudí sa snaží byť „normálnymi“ práve dodržiavaním týchto zásad. Niektorí ich napĺňanie len predstierajú pre vlastnú spokojnosť, niektorým sa to darí naozaj. No je naozaj normálne nerobiť žiadne chyby? Je normálne nepodľahnúť smútku? Je normálne snažiť sa dosiahnuť dokonalosť za každú cenu?

Nie. Neexistuje totiž žiadna dokonalá ľudská bytosť. Normálnym je každé jedno tvoje zlyhanie, pretože ťa posúva vpred. Je normálne, ak sa nestravuješ zdravo 24/7. Je normálne, ak sa cítiš smutne potom, ako prežiješ sklamanie. Je normálne ukončiť toxické vzťahy, ktoré ti viac berú, než dávajú.

Ak je teda ideál dnešného „normálneho“ človeka skutočne takýto, pamätaj si, že byť nenormálnym je úplne normálne.

Zdroj: learning-mind.com, zdroj titulnej fotografie: pexels.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá