„Vždy, keď mohol, si kopol do slabšieho,“ spomínajú spolužiaci na „smeráckeho vlka“ Glücka

  • Glück je novou poslaneckou posilou Smeru
  • Počas svojej krátkej kariéry vyvolal viacero kontroverzií
  • Viac nám o ňom prezradili spolužiaci aj politológ
Richard Glück
Poslanec NR SR Richard Glück, Facebook/OĽANO, TASR/Jaroslav Novák
  • Glück je novou poslaneckou posilou Smeru
  • Počas svojej krátkej kariéry vyvolal viacero kontroverzií
  • Viac nám o ňom prezradili spolužiaci aj politológ

Matovič dostal päsťou. Táto správa obletela 13.9. 2023 celé Slovensko. Líder hnutia Slovensko, toho času ešte OĽANO, sa v osudový deň dostavil na tlačovú besedu Smeru s cieľom narušiť ju. Zobral si so sebou aj megafón.

Reakcia smerákov prišla pomerne rýchlo. K autu, v ktorom sedel bývalý premiér, najprv prišiel súčasný minister obrany Robert Kaliňák. Ten sa mu megafón pokúšal zobrať, na čo Matovič zareagoval kopancom do Kaliňákovej hrude.

Situáciu prišiel riešiť aj dovtedy pomerne neznámy člen sociálnych demokratov. Ten pri aute najprv chvíľu stál a potom Matovičovi uštedril dve rany päsťou do tváre. Pri jednej z nich Kaliňák dokonca expremiérovi držal ruky.

kalinak, matovič
zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Netrvalo dlho, kým médiá obletelo meno „mysteriózneho útočníka“. Bol ním Richard Glück, toho času člen Smeru-SD, dnes už aj poslanec NR SR. Mandát získal vystriedaním poslanca Martina Nemkyho, ktorý sa stal šéfom Štatistického úradu SR.

Dnes sa k osobe Igora Matoviča už vraj nevyjadruje, no ako prezradil pre Startitup: „Ak niekto fyzicky napadne môjho kolegu, vždy sa ho zastanem.“

Poslanecký nováčik má za sebou však aj kus zaujímavej, až kontroverznej minulosti a do povedomia verejnosti sa dokázal dostať hneď v prvý deň jeho mandátu vyjadreniami, ktoré rozčúlili opozičné poslankyne do nepríčetna.

Jeho mládežnícke roky opísali bývalí spolužiaci, servítku pred ústa si nekládol ani politológ. Podľa slov ľudí, ktorí ho kedysi poznali, sa smerák „nemá čím chváliť“.

Spolužiaci dobré slová nenašli

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá