Vzniká ĽSNS číslo 2? Od kotlebovcov odchádzajú ľudia a zakladajú novú stranu

  • Nová strana bude mať názov Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl
  • Medzi odídencami sú aj niekdajší okresní predsedovia strany
kotleba lsns
SITA/Branislav Bibel
  • Nová strana bude mať názov Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl
  • Medzi odídencami sú aj niekdajší okresní predsedovia strany

Trojica poslancov odchádza z ĽSNS a zakladá vlastnú stranu. Bude sa volať Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Od kotlebovcov odchádza niekdajší krajský predseda ĽSNS v Bratislave Vladimír Zeman. Allan Gavač, ktorý kandidoval zo 133. miesta, a Marian Bauman, okresný predseda strany pre bratislavské Nové Mesto.

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

Nie je známe, prečo sa skupina členov ĽSNS rozhodla stranu opustiť. Hovorca strany Ondrej Ďurica pre Aktuality príčinu tiež neuviedol. „Rešpektujeme to, nijak nás to nevyrušuje. Naopak, fungujeme veľmi dobre, sme silnejší, múdrejší a odhodlanejší,“ povedal.

Dôvod odchodu Vladimíra Zemana môže súvisieť s jeho minulosťou v Mečiarovej strane HZDS. Upozorňuje na to blog Leonarda Vladimíra Rinescha, ktorý zverejnil mailovú komunikáciu jedného z bývalých členov ĽSNS, Milana Huľa. V jednom z e-mailov opisuje situáciu, kedy sa na krajskom sneme členovia strany dozvedeli, že novým krajským predsedom bude práve Zeman.

Oblial ma pot keď sa na krajskom sneme predstavil ako krajský predseda a vytiahol že je posledný BA krajský predseda HZDS pred jej rozpadom. Verte, bolo tam veselo. Poniektorí členovia tam odhodili svoje členské preukazy a zo strany vystúpili,“ opisuje.

KVÍZ: Kotlebove finančné dary či kauza Sasanka. Otestuj sa, ako dobre poznáš prehrešky našich politikov

Kšeftár, konateľ a ostrostrelec

Ako pripomínajú Aktuality, Vladimír Zeman je známy kšeftár z čias Mečiarizmu. Bol riaditeľom spoločnosti PNS- Prvá novinová spoločnosť. Šlo o veľmi známu sieť stánkov a trafík. Zeman firmu priviedol v roku 1999 do krachu.

Allan Gavač z Trnavy je podľa kandidátnej listiny ĽSNS konateľom spoločnosti. Jediná spoločnosť, ktorej je konateľom, je trnavská firma Gavitex. Ide o obchod s oblečením značiek ako Thor Steinar či Alpha Industries. Tieto značky majú v obľube najmä prívrženci neofašistických hnutí. 

Marian Baumann kandidoval na poslanca v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, na billboardoch sa objavoval spolu s šéfom Marianom Kotlebom. Dnešný poslanec, vtedy bloger Ján Benčík upozornil na jeho facebookový profil, kde má viacero fotiek zbraní, dokonca sa sám so zbraňou fotil. 

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK