Vznikla petícia, ktorá žiada „oficiálne zverejnenie pravdy o koronavíruse“. Hovoria o štátnom terore

  • Na Slovenskom internete vznikla petícia, ktorá žiada zjemnenie súčasných podmienok a hľadá vinníkov
  • Opiera o ničím nepodložené fakty, ktoré majú dokazovať, že súčasné riešenia sú nedôvodné
BeFunky-collage (6)
TASR
  • Na Slovenskom internete vznikla petícia, ktorá žiada zjemnenie súčasných podmienok a hľadá vinníkov
  • Opiera o ničím nepodložené fakty, ktoré majú dokazovať, že súčasné riešenia sú nedôvodné

Na Slovensku vznikla petícia, ktorá žiada „Oficiálne zverejnenie pravdy o koronavíruse a ukončenie porušovania našich občianskych práv“. Takto znie jej názov a dodnes ju podpísalo presne 116 ľudí. Petícia hovorí o štátnom terore a o neprimeraných zásahoch do našich životov, čím porušuje naše ľudské práva.

„Odhalenie skutočnej situácie o koronavíruse a ukončenie štátneho teroru. Okamžitý návrat do normálneho a slobodného života, odstránenie nezmyselných, nekompetentných a likvidačných opatrení proti ekonomike,“ píšu autori petície.

Petícia argumentuje niekoľkými zahraničnými doktormi, ale aj slovenským expertom na tropickú medicínu profesorom Vladimírom Krčmérym.

V petícii sa píše, že do dnešného dňa boli zaznamenané zdravotné a vedecké poznatky, ktoré jednoznačne a nepochybne preukazujú, že sa nejedná o mimoriadnu hrozbu a celú pandémiu zľahčujú.

„Do dnešného dňa boli zaznamenané zdravotné a vedecké poznatky, ktoré jednoznačne a nepochybne preukazujú, že sa nejedná o mimoriadnu hrozbu pre spoločnosť. Podrobným štúdiom výsledkov vedeckých inštitúcií a lekárskych autorít sa ukázalo, že vládou použité štatistiky a podklady boli chybné a zavádzajúce,“ kritizuje súčasný postup petícia.

O aké vedecké a lekárske poznania presne ide sa z petície nedozvedáme a autori ani neuvádzajú žiadne zdroje.

Zdieľajte a podporte túto petíciu. Dosť bolo bludovštátnej mafie o "pandémii koronavírusu". Požadujemeokamžitý návrat…

Gepostet von Martin Bavolár am Dienstag, 31. März 2020

Hľadanie vinníkov a vznikajúce škody

Okrem zoznamu pár slovenských a zahraničných doktorov, tvrdenie, že sa nejedná o mimoriadnu hrozbu autori nedokazujú žiadnymi ďalšími zdrojmi alebo faktami, ktoré by dokazovali ich domnienky. Naopak, Vladimír Krčméry nikdy nezľahčoval pandémiu koronavírusu.

„Nemusí ísť do prírody hneď 20, 30, alebo 50 ľudí spoločne, ale kde nie je slnko, tam chodí lekár,“ povedal v polovici marca.

Autori petície napísali aj svoje požiadavky a navrhujú okamžité zrušenie všetkých neprimeraných opatrení a nezávislé vypátranie vinníkov všetkých škôd vzniknutých v príčinnej súvislosti s takzvanou pandémiou koronavírusu.

O akých konkrétnych vinníkov by malo ísť sa už v petícii nedočítame. Taktiež nevieme aké prehnané opatrenia majú autori petície na mysli.

„Nakoľko z tohto dôvodu vznikli majetkové a nemajetkové škody pre celú spoločnosť, ako najmä aj pre konkrétnych jednotlivcov,“ píše sa ďalej v petícii. Pre denník SME Vladimír Krčméry hovorí, že by zatvoril všetky letiská, aj napriek všetkým ekonomickým dopadom.

Jeden z autorov petície Martin Bavolár je na Facebooku známy svojimi sympatiami ku konšpiračným a dezinformačným médiám. Sám seba označuje za protimafiánskeho novinára, ktorý tvrdí, že boli voľby určite zmanipulované.

„Zmanipulované voľby vytvorili skazenú vládu. Dnes sa do úradu vlády natlačila ďalšia skorumpovaná zberba,“ píše na sociálnej sieti. V minulosti kandidoval aj za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku. Počet ľudí, ktorí však uvedené petíciu podpísali nasvedčuje tomu, že reakcia ľudí nie je veľmi naklonená autorom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech