Wallmine: Vďaka slovenskému startupu môže investovať do akcií naozaj každý

  • Slovák Juraj Masár má za sebou viacero úspešných slovenských startupov
  • Medzi najnovší patrí investičný nástroj wallmine, ktorý pomáha investorovom sledovať svoje financie
  • Umožňuje tak investovanie na burze naozaj každému
photo
jurajmasar.com/wallmine.com,
  • Slovák Juraj Masár má za sebou viacero úspešných slovenských startupov
  • Medzi najnovší patrí investičný nástroj wallmine, ktorý pomáha investorovom sledovať svoje financie
  • Umožňuje tak investovanie na burze naozaj každému

Čoraz viac Slovákov si uvedomuje, že škrečkovať peniaze v perináku nie je najmúdrejšie riešenie a inflácia ich takto určite neobíde. Ak teda aj teba zaujala možnosť zárobku cez investície na burze, ale nevieš ako na to, máme pre teba skvelý typ.

Aplikácia wallmine je presne to, čo hľadáš. Na jednom mieste totiž nájdeš všetko, čo potrebuješ, od grafov svojich investícií, po tipy do akých akcii investovať od špičkových svetových finančných analytikov.  Za softvérom, ktorý pomáha investorom spravovať svoje investície stojí Slovák Juraj Masár, ktorý v startupom svete rozhodene nie je nováčik.

Startup za milión dolárov

Pri zrode startupov stál už ako devätnásťročný, keď pracoval ako programátor na platforme Prizeo. Tá bola zameraná na tvorbu charitatívnych kampaní. Ak sa totiž zákazník rozhodol darovať charite určitú sumu, mohol si sa zato na oplátku dostať na večeru so svojou obľúbenou celebritou, lístky na koncert či súkromnú párty. Takto s Prizeo spolupracovali napríklad Ashton Kutcher, Justin Bieber či Alicia Keys. Startup v roku 2015 odkúpil filantrop Todd Wagner.

zdroj: jurajmasar.com

Juraj Masár bol tiež pri vzniku jedného z najúspešnejších startupov na Slovensku Represent, kde šéfoval jeho technologickému vývoju. Digitálna platforma na výrobu a distribúciu originálnych tričiek vznikla v roku 2014 a používali ju na výrobu svojho merchu celebrity ako napríklad Arnold Schwarzenegger. Dva roky od vzniku ho odkúpil americký producent oblečenia CustomInk za sto miliónov dolárov.

Chcel spravovať svoje investície, no nemal ako

Dnes žije Juraj Masár v Prahe a po predaji Represent sa rozhodol svoje peniaze investovať na finančných trhoch.

Hľadal som softvér, ktorý by mi vyhovoval na spravovanie portfólia mojich investícií, ale žiaden taký som nenašiel. Povedal som si – super, skúsme vytvoriť niečo nové,“ hovorí pre magazín Forbes

Juraj tak našiel dieru na trhu a sám prišiel s aplikáciu, ktorá finančné trhy mapuje. Pôvodne služby využíval iba úzky okruh ľudí, neskôr sa rozhodli aplikáciu sprístupniť aj bežným užívateľom. Investovať tak dnes už môže skoro každý a to omnoho jednoduchšie.

zdroj: wallmine.com

Softvér Wallmine bol uvedený na trh v roku 2018  s cieľom pomôcť každému investorovi získať prehľad a porozumieť údajom z akciového trhu. Používanie je bezplatné, čo je oproti podobným nástrojom veľmi nezvyčajné. Spoplatnené sú až premium funkcie, ktoré ponúkajú napríklad neobmedzené portfólio investícií, pričom bezplatná verzia ponúka iba dve.

Všetky investície na jednom mieste

Práve sledovanie portfólia je najväčším lákadlom aplikácie. Vďaka tomu môžeš mať prehľad o svojich akciách, ETF a podielových fontoch na jednom mieste. Vo wallmine tiež môžeš sledovať vývoj kryptomien, ktorých máš na výber až 3000. Všetky tvoje transakcie sa ti tak automaticky uložia do portfólia, čo ti šetrí čas a predchádza omylom.

Wallmine teda umožňuje sledovať, zaznamenávať a spravovať všetky tvoje investície.

zdroj: wallmine.com

Upozornenia iba o tom, čo ťa zaujíma

Okrem toho v aplikácii dostávaš notifikácie ohľadom pohybu cien na burze, ktoré máš personalizované na základe svojich preferencií. Tieto informácie dostávaš real-time rovnako ako správy súvisiace s finančnými trhy a konkrétnymi akciami. Personalizovať si môžeš tiež aj spravodajstvo a dostávať tak budeš iba správy o spoločnostiach ktoré ťa zaujímajú.  

Rovnako si vieš v aplikácii nastaviť aj upozornenia, keď sa cena akcii alebo kryptomeny priblíži k svojej najvyššej cenne spred 52-týždňov. Ak by si sa chcel inšpirovať tými najúspešnejšími môžeš si tiež v aplikácii pozrieť čo robia so svojimi akciami napríklad Mark Zuckerberg či Jeff Bezos.

Wallmine používajú špičkoví analytici zo spoločností Bank of America, Credit Suisse, Goldman Sachs, J.P.Morgan či Morgan Stanley.

zdroj: wallmine.com

Ak teda pre teba doteraz bolo investovanie na burze nereálny sen, ktorý si videl iba v amerických filmoch, vďaka Slovákovi Jurajovi Masárovi si ho môžeš splniť aj ty. Wallmine ti to nie len zjednoduší, ale tiež pomôže predchádzať chybám, ktoré by ťa mohli stáť balík peňazí.

Zdroje: wallmine, https://jurajmasar.com/, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK