WeWork: Globálny startup, ktorý takmer skrachoval, zachraňujú investori. Dostane ďalšie miliardy

  • Spoločnosť We Company a SoftBank Group Corp. dnes oznámili, že spoločnosť WeWork získala financovanie vo výške 1,5 miliardy dolárov pri cene za akciu vo výške 11,6 dolára, ktorá bola schválená akcionármi spoločnosti WeWork
Unsplash
  • Spoločnosť We Company a SoftBank Group Corp. dnes oznámili, že spoločnosť WeWork získala financovanie vo výške 1,5 miliardy dolárov pri cene za akciu vo výške 11,6 dolára, ktorá bola schválená akcionármi spoločnosti WeWork

V súvislosti s financovaním vo výške 1,5 miliardy dolárov od skupiny SoftBank, došlo tiež k niektorým zmenám vo vedení spoločnosti a v správnej rade spoločnosti WeWork. Informuje o tom TASR.

Posilnenie manažérskeho tímu

Ako sme už skôr oznámili, financovanie vo výške 1,5 miliardy dolárov a zmeny vo vedení spoločnosti sú súčasťou dohody so spoločnosťou WeWork, ktorú teraz schválili aj akcionári firmy WeWork, na základe ktorej skupina SoftBank poskytne firme WeWork obrovské finančné prostriedky. Celková výška nového úverového financovania je až 5 miliárd dolárov.

„1,5 miliardy dolárov, ktoré firma WeWork dnes získala od SoftBank umožní našej spoločnosti zabezpečiť si budúcnosť a je dôkazom neotrasiteľnej dôvery, ktorú v naše podnikanie skupina SoftBank má,“ povedal Marcelo Claure, výkonný predseda predstavenstva firmy WeWork.

„WeWork je popredným inovátorom v priemyselnom sektore, ktorý má potenciál niekoľkých biliónov dolárov a toto financovanie tak našej firme umožní zrýchliť cestu k ziskovosti a generovanie voľnej hotovosti. Chcem poďakovať vedeniu spoločnosti, celému tímu firmy WeWork, našim členom, prenajímateľom a komunite po celom svete za trvajúce podporu a odhodlanie.“

Claure ďalej dodal: „Súčasťou investície od banky SoftBank je tiež organizačná podpora a posilnenie nášho manažérskeho tímu. Vďaka rozšíreniu nášho predstavenstva chceme v blízkej budúcnosti vymenovať dvoch nových riaditeľov.“

Na základe skôr zverejnenej dohody s firmou WeWork, sú zmeny vo vedení spoločnosti účinné okamžite po obdŕžaní sumy 1,5 miliardy dolárov. Predstavenstvo firmy WeWork bude mať teraz 10 členov.

zdroj: Vľavo: zakladateľ WeWork Adam Neumann

Soft bank drží WeWork nad vodou

Päť riaditeľov menovaných firmou SoftBank alebo fondom SoftBank Vision Fund, ktorými sú Ron Fisher, Marcelo Claure a Steven Langman. Zvyšní dvaja riaditelia budú vymenovaní neskôr.

Dva riaditelia menovaní existujúcimi investormi, firmami Benchmark Capital a Hony Capital, ktorými sú Bruce Dunlevie a John Zhao; – Dvaja riaditelia, ktorí sú nezávislí od WeWork a nemajú s firmou žiadne väzby. Týmito riaditeľovi sú Jeff Sine a Mark Schwartz; a – Jeden riaditeľ z Osobitného výboru predstavenstva, ktorým je Lew Frankfort. Ďalšie zmeny vo vedení spoločnosti, ktoré nadobudli účinnosť k dnešnému dňu.

Marcelo Claure bol dnes vymenovaný za predsedu predstavenstva. – Adam Neumann bol vymenovaný za osobu poverenú dozorom nad výkonom funkcie predstavenstva a predstavenstvo spoločnosti získalo hlasovacie právo k akciám, ktoré vlastní.

The SoftBank Group je globálnym technologickým hráčom, ktorý sa snaží byť hnacím motorom informačnej revolúcie. Skupina The SoftBank Group patrí pod holdingovú skupinu SoftBank Group Corp. (TOKYO: 9984) a zahŕňa aj globálne portfólio spoločností z radu rôznych odborov, vrátane telekomunikácií, internetových služieb, umelej inteligencie, smart robotiky, informačných technológií a výroby energie čistými technológiami.

Chcú pozitívne meniť životy iných

V septembri 2016 sa súčasťou skupiny SoftBank Group stala firma Arm Limited, svetová jednotka v oblasti polovodičových IP technológií. Skupina SoftBank Group Corp. investuje prostredníctvom fondu SoftBank Vision Fund, ktorý chce investovať až 100 miliárd dolárov do globálnych firiem a technológií, ktoré pomôžu s prechodom do ďalšej fázy informačnej revolúcie.

WeWork poskytuje svojim klientom na celom svete priestor, komunitu a služby prostredníctvom fyzických aj virtuálnych ponúk. Naším poslaním je tvoriť svet, kde ľudia budú pracovať nie len kvôli živobytiu, ale hlavne kvôli tomu, aby pozitívne menili životy ostatných.

Ku koncu druhého štvrťroku 2019 pôsobila firma WeWork na 528 miestach vo viac ako 111 mestách a 29 krajinách sveta. Medzi našich členov, ktorých je 527 tisíc, patria nadnárodné firmy z rôznych priemyselných odborov, vrátane 38% firiem z rebríčka 500 najväčších firiem sveta časopisu Fortune (Global Fortune 500). Snažíme sa našim členom po celom svete pomáhať pri vytváraní lepšieho pracovného prostredia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech