weXelerate otvára prihlasovanie do tretieho cyklu Accelerator programu

  • Inovačné a startupové centrum weXelerate spája veľké spoločnosti so začínajúcimi firmami z celého sveta
  • Všetko preto, aby spolupracovali na konkrétnych inovačných projektoch, otvorili nové trhy a rozvíjali trendové produkty a služby
sttt
facebook.com/weXelerate
  • Inovačné a startupové centrum weXelerate spája veľké spoločnosti so začínajúcimi firmami z celého sveta
  • Všetko preto, aby spolupracovali na konkrétnych inovačných projektoch, otvorili nové trhy a rozvíjali trendové produkty a služby

Hlavnou časťou inovačného ekosystému weXelerate je štvormesačný akcelerátor, otvorený začínajúcim firmám z celého sveta. Obsah modulárneho programu sa zameriava na rast a tvorbu hodnôt, urýchlenie nákladovo optimalizovaných inovačných procesov a zabezpečenie úspechu pri uvedení nových produktov a služieb na trh. Počas jedného cyklu spolupracuje 16 veľkých spoločností a až 50 startupov, aby spoločne dosiahli tieto ciele.

Zúčastnené startupy získajú niekoľko benefitov:

K dispozícii majú viac ako 100 skúsených mentorov, ktorí sa dlhé roky profilovali ako sérioví podnikatelia, výkonní riaditelia, odborníci alebo konzultanti. Účasť v akcelerátore nie je spojená so žiadnymi poplatkami, taktiež sa nevyžaduje zdieľanie podielov. Účastníci si však náklady na cestu a pobyt hradia sami.

Počas trvania Accelerator programu budú účastníkom poskytnuté kvalitné pracovné priestory vo veľkolepej budove – weXelerate Spaces – v centre Viedne. V závislosti od potrieb konkrétneho startupu môžu byť tieto priestory využívané každodenne, týždenne alebo vo vybrané dni. Vo weXelerate sú takmer každý deň organizované vzdelávacie kurzy, konferencie, panelové diskusie a networking eventy.

weXelerate sa zameriava predovšetkým na nasledujúce odvetvia a technológie: Media, Banking, Insurance, Engineering, Energy / Utilities, Blockchain, AI, Mobility a Security.

Claudia Witzemann a Gabrielle Costigan, výkonné riaditeľky spoločnosti weXelerate, poukazujú na to, že „výnimočné podnikateľské osobnosti sa rady rozhodujú samy, aké vedomosti, odborníkov a mentorov ich firma v súčasnosti potrebuje. Preto ponúkame veľmi individuálny prístup s výzvou nestáť ako podnikateľ v pozadí, ale aktívne využívať ponuku weXelerate. „

Nasledujúci cyklus sa začne 1. októbra 2018 a skončí v polovici januára 2019. Vrcholom cyklu bude Investor’s Day a Demo Day, kde sa budú zúčastnené startupy prezentovať pred potenciálnymi zákazníkmi, investormi a zamestnancami. Záujemci sa môžu prihlásiť do 9. mája 2018 na stránke wexelerate.com.

zdroj: weXelerate

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech