Will Smith si vyskúšal rande so slávnym humanoidným robotom Sophia. Pre herca ale nedopadlo úplne podľa predstáv

  • Americký herec sa rozhodol vyskúšať nafingovanú schôdzku s humanoidným robotom Sophia
  • Romantické „rande“ sa uskutočnilo na Kajmanských ostrovoch
  • Video z tohto počinu zverejnil herec na svojom Youtube kanáli
Youtube / Will Smith
  • Americký herec sa rozhodol vyskúšať nafingovanú schôdzku s humanoidným robotom Sophia
  • Romantické „rande“ sa uskutočnilo na Kajmanských ostrovoch
  • Video z tohto počinu zverejnil herec na svojom Youtube kanáli

Informácia o tom, že vývoj umelej inteligencie je už nejaký čas na vzostupe, neprekvapí snáď už nikoho. Nie je tomu tak dávno, čo sme informovali o vyvinutí humanoidného robota menom Sophia, ktorý pochádza z dielne spoločnosti Hanson Robotics. A hoci má ešte veľa nedostatkov, ide o prvého humanoidného robota, ktorému sa Saudská Arábia rozhodla dokonca udeliť štátne občianstvo (viac TU). Už od začiatku bolo viac než isté, že ide o stroj, ktorý sa svojimi vlastnosťami dokáže priblížiť človeku a ktorého schopnosť učenia bude na vysokej úrovni. Dokázal by však zvládnuť napríklad také rande?

Túto otázku si pravdepodobne položil obľúbený americký herec Will Smith, ktorý takéto romantické stretnutie s robotom Sophia skutočne absolvoval. O svoju skúsenosť sa chcel podeliť aj s fanúšikmi, a tak bol celý priebeh stretnutia na Kajmanských ostrovoch zachytený na video a uverejnený na jeho YouTube kanáli.

Herec sa snažil zapôsobiť naozaj rôznymi spôsobmi. V rámci konverzácie, na ktorú bola Sophia schopná úplne v pohode reagovať, jej napríklad vyrozprával vtip, ktorý však zostal bez pochopenia. Následne ho uzemnila vyhlásením, že nie je fanúšikom jeho hudby.

Keďže mal herec pocit, že jeho snaha o zblíženie formou konverzácie úplne zlyhala, pokúsil sa v jednom momente Sophiu pobozkať. Tá ho však odmietla s vyjadrením, že môžu byť nateraz priatelia a ďalej sa lepšie navzájom spoznávať. Nuž, herec si pravdepodobne predstavoval záver tohto rande trochu inak. Prekvapivé je minimálne to, do akej miery dokáže tento robot reagovať na ľudské emócie. Niet pochýb o tom, že o Sophii budeme ešte počuť. Veď už len doteraz sa niekoľkokrát objavila na obálkach časopisov či zúčastnila rozhovorov a prednášok v rôznych kútoch sveta.

Zdroj: dailymail.co.ukhuffingtonpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK