YAEL: Modeling je jedna z mála prác, kde žena zarobí viac. Honoráre u mužov sú aj trojnásobne menšie (ROZHOVOR)

 • Pôsobí na modelingovej scéne, v hudobnom svete je považovaný za nový spevácky talent
 • Jeho tvár je mnohým známa aj z televíznych obrazoviek
 • Reč nie je o nikom inom ako o Matúšovi Kolárovskom, známom pod umeleckým menom Yael
Untitled design - 2021-11-08T160936.065
Startitup
 • Pôsobí na modelingovej scéne, v hudobnom svete je považovaný za nový spevácky talent
 • Jeho tvár je mnohým známa aj z televíznych obrazoviek
 • Reč nie je o nikom inom ako o Matúšovi Kolárovskom, známom pod umeleckým menom Yael

Pod umeleckým menom Yael ho poznáme na hudobnej scéne. S menom Matúš Kolárovský vystupuje na bilbordoch veľkých značiek a na televíznych obrazovkách je známy ako Hasan.

„Najviac z toho všetkého ma však baví hudba. Nič tam nepredstieram, som to ja. Texty si píšem sám, hudbu si vyberám, akú chcem a robím s ľuďmi, s ktorými ma to nikdy nerobí smutným. Naopak, ak by nebol modeling či herectvo, tak by ani hudba nebola taká, aká je, lebo sa predovšetkým snažím čerpať zo svojho života,“ začína svoje rozprávanie talentovaný mladík.

Yael sa k popredným spevákom zaradil za poriadne krátky čas. Svoj úspech pripisuje svojim textom a hudobnému štýlu, ktorému sa primárne venuje.

„Nemyslím si, že je tu nejaký interpret, ktorý robil kampaň pre Valentino. Tieto zážitky som sa rozhodol priniesť aj do svojej tvorby. Nepatrí tam však ani štipka flexu, aj keď to pre mnohých tak môže znieť, ja len reflektujem všetko, čo som zažil,“ opisuje Yael, ktorý pracuje už aj na svojom prvom EP.

zdroj: Startitup

Veľkým vzorom v hudbe mu je Justin Bieber. „Baví má celková persóna Justina, ktorá je neuveriteľná, a keď sa človek nad tým zamyslí, je ohromné, čo sa mu stalo v živote. Celý ten jeho prerod ako osobnosti je dosť haluz,“ ozrejmuje spevák a dodáva, že slovenská scéna je oproti zahraničiu pár rokov pozadu.

 • Má to muž na modelingovej scéne jednoduchšie
 • Je modeling len o pretvárke a závisti
 • Ako prekonával strach z fotenia 
 • Aké je to pôsobiť v seriáli Pán profesor 
 • Je na „neherca“ vyvíjaní väčší tlak
 • Prečo nechcel robiť modeling 

Prioritou posledných mesiacov je pre teba hudba. Vráťme sa ale do modelingového sveta. Vyhráva v modelingu pekná tvár a sebavedomie?

V modelingu ani jedno. Aktuálne vyhráva predovšetkým inakosť. Dnes je to dosť o tom, že človek musí byť niečím zaujímavý a nemusí byť hneď pekný.

Nepovažuješ svetlá reflektorov za príliš povrchné?

Človek sa tam musí vyrovnať s tým, že ho berú ako produkt. Je za teba zaplatené a ty tu máš odprezentovať oblečenie, nie seba. Oni ti zaplatia peniaze, aby si tam prišiel a bol tam 10 hodín.

A je jedno, že tam prídeš o štvrtej hodine ráno, frajerka sa s tebou rozišla a ukradli ti kufor. Ak človek nemá v ten deň náladu, tak ho to dokáže rýchlo ovládnuť.

Aké atribúty musí model spĺňať, aby na modelingovej scéne skutočne prerazil a nezdupkal po pár týždňoch?

Musí byť, samozrejme, sebavedomý a hlavne vedomý si svojej hodnoty. Porotcovia ti na kastingu nič nedarujú. Čakáš tam šesť hodín, potom sa prejdeš pár minút po móle, počas ktorých sa porotcovia pozerajú do telefónov, a tak ti len povedia, že ďakujeme, maj sa.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie